JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­­­ ­ ­

Koncerty w 2016


Środa, 13. 01. 2016,  godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Marcina Zdunika, Kacpra Miklaszewskiego i Adama Suprynowicza

Temat: Karol Szymanowski – I Kwartet smyczkowy C-dur op. 37

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 23.01.2016 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Czwartek, 21. 01. 2016 godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Hanny Turonek, Kacpra Miklaszewskiego i Doroty Kozińskiej

Temat: Georg Philipp Telemann – Suita a-moll na flet, smyczki i bc TWV 55: a2

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 20.02.2016 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Czwartek, 28. 01.  2016, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Wojciech Michniewski, Karola Radziwonowicza i Andrzeja Sułka

Temat: Robert Schumann – Koncert fortepianowy a-moll

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 6.02.2016 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Niedziela, 31. 01.  2016, godz. 17.00
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
Spektakl muzyczny "Rodzynki, stroskane winogrona"

na podstawie tekstów Juliana Tuwima 

Kierownictwo artystyczne: Janusz Gasta i Janusz Kukuła
Opracowanie muzyczne: Marcin Partyka

Koncert poprowadzą: Anna Cieślak i Paweł Sztompke

Wykonawcy:
Beata Banasik, Łukasz Jemioła, Justyna Panfilewicz, Ewa Prus, Natalia Sikora, Kamil Studnicki

Organizator: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Transmisja koncertu na antenie Jedynki 

Niedziela, 7. 02. 2016, godz. 16.00
Muzyczna Scena Tradycji

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Audycja Anny Szewczuk z udziałem zespołu HAŃBA oraz publiczności

Informacje o możliwości otrzymania wejściówek na stronie: dwojka.polskieradio.pl od  1.02.2016 do wyczerpania puli przeznaczonej dla internautów

Środa, 24. 02. 2016,  godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Jana Jakuba Bokuna i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: Johannes Brahms – Sonata Es-dur op. 120 nr 2 na klarnet i fortepian

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 5.03.2016 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 27. 02. 2016, godz. 17.00
Five o’clock

audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem Urszuli Kryger mezzosopran oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveocloc@polskieradio.pl

Niedziela, 28. 02. 2016, godz. 17.00
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
spektakl muzyczny
„Raz się żyje”
Koncert popularnych piosenek Studenckiego Teatru Satyry STS

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Scenariusz i reżyseria: Janusz Gast 
Kierownictwo artystyczne: Janusz Gast, Janusz Kukuła
Kierownictwo muzyczne: Marcin Partyka 

wystąpią:
Beata Banasik, Agata Klimczak, Ewa Prus, Monika Węgiel, Łukasz Jemioła, Kamil Stadnicki śpiew
oraz zespół muzyczny:
Sebastian Feliciak saksofony
Piotr Aleksandrowicz gitary
Mikołaj Majkusiak akordeon
Piotr Domagalski kontrabas
Łukasz "Samba" Dmochewicz perkusja
Marcin Partyka fortepian
Anna Cieślak, Paweł Sztompke prowadzenie koncertu

Wstęp: Będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 22 - 26.02.2016 w godz. 13.00-15.00.

Czwartek, 10. 03. 2016, godz. 19.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Marka Brachy, Karola Radziwonowicza i Andrzeja Sułka

Temat: Johann Sebastian Bach - Wariacje Goldbergowskie (interpretacje fortepianowe)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 19.03.2016 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 12. 03. 2016, godz. 17.00 - audycja odwołana
Five o’clock

audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem Tomasza Dobrzańskiego i zespołu Ars Cantus oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveocloc@polskieradio.pl

Poniedziałek, 14. 03. 2016, godz. 18.00
Debata Międzynarodowa
Niemcy – czas decyzji

Spotkanie z udziałem gości oraz publiczności

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: public.relations@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Wtorek, 15. 03. 2016, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Piotra Kamińskiego, Kacpra Miklaszewskiego i Wojciecha Michniewskiego

Temat: Sergiej Prokofiew - Romeo i Julia (komplet)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 16.04.2016 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Niedziela, 20. 03. 2016, godz. 17.00
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
spektakl muzyczny
„Ty, ja, my czyli Fragmenty Listów Niewykorzystanych”

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Kierownictwo artystyczne: Janusz Gast, Janusz Kukuła

Wykonawcy:
Beata Banasik
i jej goście:
Edith Wilk, Agata Rożankowska, Anastazja Simińska

Prowadzenie koncertu: Maria Szabłowska

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 14 - 18.03.2016 w godz. 13.00-15.00

Sobota, 9. 04. 2016, godz. 17.00 
Five o’clock

audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem Tomasza Dobrzańskiego i zespołu Ars Cantus oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Sobota, 16. 04. 2016, godz. 17.00
Five o’clock

audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem skrzypaczki Aleksandry Kuls i pianistki Justyny Danczowskiej oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Niedziela, 24. 04. 2016, godz. 17.00
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
spektakl muzyczny
„Każdy ma swoją gehennn…kę”

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Kierownictwo artystyczne: Janusz Gast, Janusz Kukuła

Wykonawcy:
Justyna Panfilewicz, Julia Sobiesiak, Jagoda Stach, Małgorzata Wojciechowska, Mariusz Orzechowski, Paweł Ruszkowski śpiew
Marcin Partyka fortepian, syntezator, kier. muzyczne
Jerzy Małek trąbka
Krzysztof Łochowicz gitary: elektryczna i akustyczna
Piotr Domagalski kontrabas
Kuba Szydło perkusja

Prowadzenie koncertu: Paweł Sztompke

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 18 - 22.04.2016 w godz. 13.00-15.00

Czwartek, 28. 04. 2016, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Krzysztofa Herdzina i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: George Gershwin - Porgy & Bess

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 30.04.2016 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl.. Ilość miejsc ograniczona

Piątek, 6. 05. 2016, godz. 18.00
Przestrzenie kultury
Debata z cyklu „Innymi słowy”

audycja Barbary Schabowskiej i Tomasza Kempskiego z udziałem gości oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w niedzielę 15.05.2016 o godz. 12.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem:  debata@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Poniedziałek, 9. 05. 2016, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej i Kacpra Miklaszewskiego i Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego

Temat: Antonin Dworzak – Tańce słowiańskie

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 14.05.2016 o godz. 17.00
Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Wtorek, 10. 05. 2016, godz. 19.00
XXX WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
IMPREZA TOWARZYSZĄCA
Haiku z Romunii (z cyklu Partytury Fotograficzne)

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia i Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Wykonawcy:
Szabolcs Esztényi fortepian
Ryszard Latecki trąbka, harmonium, syntezator analogowy
Tadeusz Wielecki kontrabas
Hubert Zemler instrumenty perkusyjne

Program:
Szabolcs Esztényi, Ryszard Latecki, Tadeusz Wielecki, Hubert Zemler - Utwór improwizowany do fotografii Andreia Baciu z cyklu Zimowe haiku (2016)**

Wstęp wolny

Środa, 11. 05. 2016, godz. 19.30
XIX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Prolog
Muzyczna Scena Tradycji


Wykonawcy: Zawołany Skład Weselny w składzie: Mateusz Niwiński skrzypce, Jakub Zimończyk harmonia trzyrzędowa, Agnieszka Niwińska śpiew, bęben obręczowy, baraban, Mariza Nawrocka śpiew, basy i Zuzanna Zimończyk trąbka

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Informacje o możliwości otrzymania wejściówek na stronie: dwojka.polskieradio.pl od  5.05.2016 do wyczerpania puli przeznaczonej dla internautów

Czwartek, 19. 05. 2016, godz. 20.00

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Austriackie Forum Kultury

Wykonawcy:
Zespół PLATYPUS:
Kaoko Amano
sopran
Doris Nicoletti  flet
Teresa Doblinger klarnet
Sophia Goidinger-Koch skrzypce
Tomasz Skweres wiolonczela
Frederik Neyrinck fortepian
Jaime Wolfson dyrygent

Program:
Roman HAUBENSTOCK-RAMATI - Décisions part 1-8 graphic score, for „unspecified sound sources“, Joanna WOŹNY - Vom Verschwinden einer Landschaft, Tomasz SKWERES - Sakubel Osil, Jagoda SZMYTKA - sky-me, type-me, Gerald RESCH: lettura/rilettura, Agata ZUBEL - What is the Word, Beat FURRER - Presto con fuoco, Mateusz Ryczek - New Piece, Roman HAUBENSTOCK-RAMATI - Décisions part 9-16 graphic score, for „unspecified sound sources“

Bilety: w cenie 20 zł 

Sobota, 21. 05. 2016, godz. 17.00
Five o’clock

audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem pianisty Marka Szlezera oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Poniedziałek, 23. 05. 2016,  godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: Eric Satie - Gymnopédies et Gnossiennes

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 28.05.2016 o godz. 17.00
Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc

Niedziela, 29. 05. 2016, godz. 17.00
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
Spektakl muzyczny
„Nie mówię żegnaj”
Koncert piosenek Marka Gaszyńskiego

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1Polskiego Radia

Kierownictwo artystyczne: Janusz Gast, Janusz Kukuła
Kierownictwo muzyczne: Marcin Partyka

Wykonawcy:
Agnieszka Przekupień, Anastazja Simińska, Marta Kostur, Łukasz Mazurek, Piotr Dąbrówka, Łukasz Jemioła
śpiew
Zespół muzyczny:
Marcin Partyka fortepian
Sebastian Feliciak saksofon
Tomasz Pfeiffer gitara
Paweł Puszczało kontrabas, gitara basowa
Kuba Szydło perkusja

Ze specjalnym udziałem Marka Gaszyńskiego

Prowadzenie koncertu: Paweł Sztompke

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 23 - 27.05.2016  w godz. 13.00-15.00

Sobota, 4. 06. 2016, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem Marcina Świątkiewicza klawesyn, klawikord oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem:  fiveoclock@polskieradio.pl

Niedziela, 5. 06. 2016, godz. 16.00
Muzyczna Scena Tradycji

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wystąpią:
Paula Kinaszewska skrzypce, śpiew i jej goście:
Maria Siwiec śpiew
Mateusz Wachowiak harmonia trzyrzędowa
Patrycja Kuczyńska basy
Leon Woźniak klarnet
Bartłomiej Woźniakbaraban, śpiew, banjuka (banjolele)

Prowadzenie: Anna Szewczuk

Wejściówki można rezerwować pod adresem: rckl@polskieradio.pl. Dla słuchaczy, zgłaszających się drogą e-mailową, przeznaczonych jest 40 miejsc; pozostałych 30 rozdawanych jest telefonicznie w Magazynie "Źródła"

Poniedziałek, 6. 06. 2016,  godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Krzysztofa Komarnickiego, Michała Nagy’a i Adama Suprynowicza

Temat: Joaquín Rodrigo – Fantasía para un gentilhombre (Fantazja dla szlachcia)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w wakacyjną sobotę 2016 o godz. 17.00
Wejściówki można rezerwować pod adresem:  trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Czwartek, 9. 06. 2016, godz. 19.00
Przestrzenie kultury
„Innymi słowy”

audycja Barbary Schabowskiej i Tomasza Kempskiego z udziałem gości oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w niedzielę 12.06.2016 o godz. 12.00
Wejściówki można rezerwować pod adresem: debata@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Niedziela, 12. 06. 2016, godz. 17.00
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
spektakl muzyczny
"Nadzieja"
Koncert piosenek Jana Pietrzaka

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Kierownictwo artystyczne: Janusz Gast, Janusz Kukuła

Wystąpią:
Marta Kostur, Klaudia Kuchtyk, Julia Sobiesiak, Paulina Walendziak, Monika Węgiel i Edyta Wilk śpiew
oraz zespół muzyczny

Prowadzenie koncertu: Paweł Sztompke

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 6 - 10.06.2016  w godz. 13.00-15.00

Poniedziałek, 13. 06. 2016, godz. 19.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem Tomasza Koniecznego bas-baryton i Rafała Kłoczko fortepian oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Emisja audycji odbędzie się w  Programie 2 w sobotę 18.06.2016 o godz. 17.00.

Wejściówki można rezerwować pod adresem:  fiveoclock@polskieradio.pl

Czwartek, 16. 06. 2016,  godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Kacpra Miklaszewskiego i Wojciecha Michniewskiego

Temat: Wolfgang Amadeus Mozart - Eine kleine Nachtmusik

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w wakacje 2016

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Piątek, 17. 06. 2016, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Lilianny Stawarz i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: Georg Friedrich Haendel – Water Music / Muzyka na wodzie

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w wakacje 2016

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Wtorek, 21. 06. 2016, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Rafała Augustyna i Kacpra Miklaszewskiego

Temat: Joseph Haydn – Pory roku

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w wakacje 2016 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Czwartek, 23. 06. 2016, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej, Jacka Kaspszyka i Adama Suprynowicza

Temat: Felix Mendelssohn – Sen nocy letniej op. 61 (muzyka sceniczna)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w wakacje 2016

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 25. 06. 2016, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem zespołu Gruppo di Tempera oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Sobota, 2. 07. 2016, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem kontrabasisty Sebastiana Wypycha oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Czwartek, 7. 07. 2016, godz. 18.00
Debata Międzynarodowa Polskiego Radia - Wielka Debata Jedynki
Bezpieczeństwo Polski – czy jeszcze grozi nam wojna?

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

By wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wysłać maila na adres debata.jedynka@polskieradio.pl

Sobota, 9. 07. 2016, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem Joanny Freszel sopran oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Środa, 17. 08. 2016, godz. 19.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem Szymanowski Quartet oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Sobota, 27. 08. 2016, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem gości oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Sobota, 10. 09. 2016, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem saksofonisty Pawła Gusnara i jego gości oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Poniedziałek, 12. 09. 2016, godz. 18.00    
Uroczystość wręczenia dorocznych Nagród: „Don Kichot” (za debiut reżyserski) „Arete” (za debiut aktorski), „Amadeusz” (za debiut kompozytorski), „Talanton” (za debiut dramaturgiczny) i „Aojde” (za debiut muzyczny) w sezonie artystycznym 2015/2016 w Teatrze Polskiego Radia na antenie Jedynki

Organizatorzy: Program 1 Polskiego Radia i Teatr Polskiego Radia

Prowadzenie koncertu Paweł Sztompke

Niedziela, 18. 09. 2016, godz. 17.00
Muzyczna Scena Tradycji

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wystąpią:
Warszawska Orkiestra Sentymentalna:
Gabriela Mościcka
akordeon, śpiew
Lena Nowak klarnet, śpiew
Kazimierz Nitkiewicz trąbka, tenor, śpiew
Łukasz Owczynnikow kontrabas
Jakub Fedak wibrafon
Mateusz Kowalski tara, baraban, śpiew
Marcin Żebrowski gitara, mandolina
Noam Silberberg fortepian

Prowadzenie: Piotr Kędziorek

Informacje o możliwości otrzymania wejściówek na stronie: dwojka.polskieradio.pl od 12.09.2016 do wyczerpania puli przeznaczonej dla internautów

Sobota, 24. 09. 2016, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem Barbary Kingi Majewskiej oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Wtorek, 27. 09. 2016, godz. 19.00
XX Festiwal Nauki w Warszawie
Jak powstała muzyka i taniec rock’owy

Wykład oraz prezentacja dźwiękowa i audiowizualna

Prezentację prowadzą: Stefan Kruczkowski, Korneliusz Pacuda, Liliana Urbańska, Krzysztof Sadowski

Organizator Archiwum Polskiego Radia

Bezpłatne wejściówki rezerwować można od 19.09.2016 pod adresem: anna.ossowska@polskieradio.pl

Środa, 28. 09. 2016, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Doroty Kozińskiej i Lilianny Stawarz

Temat: Jan Sebastian Bach - Wariacje Goldbergowskie (klawesyn)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 29.10.2016 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Czwartek, 29. 09. 2016, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Wojciecha Michniewskiego, Karola Radziwonowicza i Andrzeja Sułka

Temat: Edvard Grieg - Koncert fortepianowy a-moll op. 16

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 1.10.2016 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 8. 10. 2016, godz. 17.00
Five o'clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem pianisty Piotra Orzechowskiego (Pianohooligan) oraz publiczności. 

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Niedziela, 9. 10. 2016, godz. 16.00
Muzyczna Scena Tradycji
Panie grają!

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wystąpią: Katarzyna Zedel i jej goście

Prowadzenie: Anna Szewczuk

Informacje o możliwości otrzymania wejściówek na stronie: dwojka.polskieradio.pl od 3.10.2016 do wyczerpania puli przeznaczonej dla internautów

Niedziela, 16. 10. 2016, godz. 16.30
Prezentacja słuchowiska „Lento Rubato” i spotkanie z jego twórcami Markiem Kochanem oraz Anną Wieczur-Bluszcz

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Audycja z udziałem publiczności

Tekst Lento rubato Marka Kochana został wyróżniony 1. nagrodą w Konkursie na słuchowisko zorganizowanym przez Program 2 Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS z okazji przypadającej w 2017 roku 80. rocznicy powstania Programu 2. To opowieść o polskim kompozytorze, który wskutek międzynarodowej intrygi zostaje oskarżony o plagiat. „Lento rubato” to satyra na zidiociały rynek kultury i sztuki, gdzie sukces komercyjny często ważniejszy jest niż artystyczny. Za ten tekst autor został wyróżniony również Nagrodą Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za nowatorstwo formy – życiorys twórczy autentycznego polskiego kompozytora autor łączy bowiem z fikcyjnymi, absurdalnymi oskarżeniami, które wysuwa wobec niego „popularny amerykański gwiazdor kompozycji”

Transmisja na antenie Programie 2 Polskiego Radia (17.00-18.00)

Wejściówki będą rozdawane w Porankach Dwójki (także w sobotę i niedzielę) i w popołudniowym paśmie Wybieram Dwójkę od 12.10.2016

Niedziela, 16. 10. 2016, godz. 23.00
Koncert z cyklu Chopin na żywo
Chopinowskie Jam Session

Audycja z udziałem pianisty Włodka Pawlika oraz publiczności
Prowadzenie Piotr Iwicki

Organizatorzy: Program 1 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 10 - 15.10.2016  w godz. 13.00-15.00

Poniedziałek, 17. 10. 2016, godz. 17.00
Debata międzynarodowa
Rosja, Ukraina Białoruś- jaka polska polityka wschodnia?

Spotkanie z udziałem dr. Sławomira Dębskiego,  Michała Dworczyka i Pawła Zalewskigo oraz publiczności poprowadzi Grzegorz Ślubowski

Organizator: Polskie Radio 24

Wejściówki można rezerwować pod adresem: public.relations@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 22. 10. 2016, godz. 16.00
Five o'clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem Iwony Sobotki oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Niedziela, 23. 10. 2016, godz. 17.00
Muzyczna Scena Tradycji

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wystąpią:
InFidelis:
Helena Matuszewska i Marta Sołek


Prowadzenie: Anna Szewczuk

Informacje o możliwości otrzymania wejściówek na stronie: dwojka.polskieradio.pl od 17.10.2016 do wyczerpania puli przeznaczonej dla internautów

Niedziela, 23. 10. 2016, godz. 23.00
Koncert z cyklu Chopin na żywo
Chopinowskie Jam Session

Audycja z udziałem pianisty Filipa Wojciechowskiego i jego gości: kontrabasisty Pawła Puszczało i perkusisty Piotra Biskupskiego oraz publiczności
Prowadzenie Piotr Iwicki

Organizatorzy: Program 1 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 17 - 22.10.2016  w godz. 13.00-15.00

Niedziela, 30. 10. 2016, godz. 17.00
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia|
spektakl muzyczny
„Uciekaj moje serce”

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Kierownictwo artystyczne: Janusz Gast, Janusz Kukuła
Kierownictwo muzyczne: Marcin Partyka

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 24 - 29.10.2016  w godz. 13.00-15.00

Niedziela, 30. 10. 2016, godz. 23.00
Koncert z cyklu Chopin na żywo
Chopinowskie Jam Session

Audycja z udziałem pianisty Pawła Kowalskiego oraz publiczności
Prowadzenie Piotr Iwicki

Organizatorzy: Program 1 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 24 - 29.10.2016  w godz. 13.00-15.00

Środa, 2. 11. 2016, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Kacpra Miklaszewskiego, Karola Radziwonowicza i Andrzeja Sułka oraz publiczności

Temat: Fryderyk Chopin - Fantazja A-dur na tematy polskie op. 13

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 12.11.2016 o godz. 17.00.

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 5. 11. 2016, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem Katarzyny Drogosz pianoforte i jej gości: Marty Boberskiej śpiew i skrzypka Grzegorza Lalka, a także publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Niedziela, 6. 11. 2016, godz. 23.00
Audycja z cyklu „Chopin na żywo”
Chopinowskie Jam Session

Audycja z udziałem pianisty Andrzeja Jagodzińskiego oraz publiczności
Prowadzenie Piotr Iwicki

Organizatorzy: Program 1 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 31.10. - 4.11.2016  w godz. 13.00-15.00

Niedziela, 13. 11. 2016, godz. 23.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Audycja z udziałem pianisty Michała Szymanowskiego oraz publiczności
Prowadzenie Paweł Sztompke

Organizatorzy: Program 1 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 7 - 11.11.2016  w godz. 13.00-15.00

Wtorek, 15. 11. 2016, godz. 19.00
Koncert promujący płytę Piotra Salaty „PS”

Organizatorzy: Universal Music Polska i Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy: Piotr Salata śpiew z zespołem

Środa, 16. 11. 2016 godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Kacpra Miklaszewskiego, Wojciecha Michniewskiego i Marcina Zdunika

Temat: Dmitrij Szostakowicz - I Koncert wiolonczelowy Es-dur op. 107

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 26.11.2016 o godz. 17.00

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Sobota, 19. 11. 2016, godz. 17.00
Five o’clock

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem pianisty Marka Brachy, akordeonisty Macieja Frąckiewicza i gitarzysty Łukasza Kuropaczewskiego oraz  publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Niedziela, 20. 11. 2016, godz. 17.00
Muzyczna Scena Tradycji

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Audycja Kuby Borysiaka z udziałem romskiej pieśniarki Teresy Mirgi oraz publiczności

Informacje o możliwości otrzymania wejściówek na stronie: dwojka.polskieradio.pl od  14.11.2016 do wyczerpania puli przeznaczonej dla internautów

Niedziela, 20. 11. 2016, godz. 23.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Audycja z udziałem pianisty Piotra Pawlaka  oraz publiczności
Prowadzenie Adam Rozlach

Organizatorzy: Program 1 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 14 - 18.11.2016  w godz. 13.00-15.00

Wtorek, 22. 11. 2016, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Kacpra Miklaszewskiego, Karola Radziwonowicza i Andrzeja Sułka

Temat: Ferenc Liszt – 12 Etiud transcendentalnych

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w sobotę 10.12.2016 o godz. 17.00

Sobota, 26. 11. 2016, godz. 17.00
Five o’clock
wydanie specjalne 

Audycja Agaty Kwiecińskiej z udziałem The New Art Ensemble w składzie: Anna Wandtke skrzypce, Magda Navarette śpiew, Rafał Grząka akordeon, Mirosław Feldgebel fortepian, Grzech Piotrowski saksofon, Tomasz Błaszczak wiolonczela, Piotr Malicki gitara, Sebastian Wypych kontrabas oraz publiczności

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wejściówki można rezerwować pod adresem: fiveoclock@polskieradio.pl

Niedziela, 27. 11. 2016, godz. 23.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Audycja z udziałem pianistki Yuko Kawai oraz publiczności
Prowadzenie Adam Rozlach

Organizatorzy: Program 1 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Niedziela, 4. 12. 2016, godz. 17.00
Muzyczna Scena Tradycji

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Audycja Piotra Kędziorka z udziałem Zespołu Śpiewaczego Pogranicze z Szypliszk oraz publiczności

Informacje o możliwości otrzymania wejściówek na stronie: dwojka.polskieradio.pl od  28.11.2016 do wyczerpania puli przeznaczonej dla internautów

Niedziela, 4. 12. 2016, godz. 23.00
Koncert z cyklu „Chopin na żywo”

Audycja z udziałem pianisty Łukasza Krupińskiego oraz publiczności
Prowadzenie Adam Rozlach

Organizatorzy: Program 1 Polskiego Radia
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 28.11.2016 - 2.12.2016  w godz. 13.00-15.00

Czwartek, 8. 12. 2016, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Wojciecha Michniewskiego, Kacpra Miklaszewskiego i Jana Jakuba Bokuna

Temat: Carl Maria von Weber – I Koncert klarnetowy f-moll op. 73

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w roku 2017

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Czwartek, 15. 12. 2016, godz. 20.00
Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

audycja Jacka Hawryluka z udziałem Kacpra Miklaszewskiego, Adama Suprynowicza i Wojciecha Michniewskiego

Temat: Henryk Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 (w nagraniach finalistów XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu)

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Emisja audycji odbędzie się na antenie Dwójki w Święta Bożego Narodzenia

Wejściówki można rezerwować pod adresem: trybunal@polskieradio.pl. Ilość miejsc ograniczona

Niedziela, 18. 12. 2016, godz. 17.00
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia
„Najpiękniejsze, polskie kolędy”

Organizatorzy: Teatr Polskiego Radia i Program 1

Scenariusz i reżyseria: Janusz Gast
Kierownictwo artystyczne: Janusz Kukuła
Kierownictwo muzyczne: Marcin Partyka

Wystąpią: Anna Federowicz, Barbara Gąsienica-Giewont, Dominika Majewska, Wioleta Markowska, Karolina Wasilewska, Edyta Wilk śpiew
Zespół THE JOBERS:
Marcin Partyka
fortepian
Sebastian Feliciak saksofony
Krzysztof Łochowicz gitary
Piotr Domagalski kontrabas
Kuba Szydło perkusja

Prowadzenie koncertu: Paweł Sztompke

Bilety: będzie dostępna specjalna pula miejsc dla słuchaczy Programu 1. Zapisy w Muzycznej Jedynce w dniach 12 - 16.12.2016  w godz. 13.00-15.00



Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt