JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Koncerty w 2016


Wtorek, 5. 01. 2016, godz. 19.30   
Koncert kolędowy
Podhalańska pastorałka

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wystąpią: 
Jan Karpiel-Bułecka skrzypce, śpiew, dudy
Bartosz Łukaszczyk-Zbójnik basy
Bartłomiej Łowisz skrzypce sekond
Andrzej Ziach skrzypce sekond
Marcin Kowalczyk skrzypce sekond
Barbara Stoch śpiew
Karolina Kowalczyk śpiew

prowadzenie koncertu: Piotr Kędziorek

Bilety: w cenie 35 zł

Środa, 13. 01. 2016, godz. 19.00
Koncert Kompozytorski "Dyplomanci 2015"

Organizator:  Związek Kompozytorów Polskich

Wykonawcy:
Anna Hajduk fortepian
Aruto Matsumoto fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Marcin Piotr Łopacki
dyrygent

Program: Adrianna FURMANIK - Symbolom, Aruto MATSUMOTO - Koncert fortepianowy, Fabian RYNKOWICZ - Koncert fortepianowy Kood-Yaah, Ignacy SOKAL - Symfonia XXI wieku

Bilety: wstęp wolny

Piątek, 15. 01. 2016, godz. 19.30
radi/O/pera
Johann Sebastian Bach - Weihnachts-Oratorium BWV 248
Oratorium na Boże Narodzenie
cz. I, II, III

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Olga Pasiecznik sopran           
Dorota Lachowicz alt
Jan Petryka tenor           
Artur Janda bas             
Warszawski Chór Kameralny
Agata Góreczna-Jakubczak przygotowanie chóru
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense                  
Władysław Kłosiewicz
dyrygent

Bilety w cenie 40 zł 

Sobota, 16. 01. 2016, godz. 19.30
radi/O/pera
Johann Sebastian Bach - Weihnachts-Oratorium BWV 248
Oratorium na Boże Narodzenie
cz. IV, V, VI  

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Olga Pasiecznik sopran           
Dorota Lachowicz alt
Jan Petryka tenor           
Artur Janda bas             
Warszawski Chór Kameralny
Agata Góreczna-Jakubczak przygotowanie chóru
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense                  
Władysław Kłosiewicz
dyrygent

Bilety w cenie 40 zł

Niedziela, 17. 01. 2016, godz. 19.00
Sezon koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marek Bracha fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
José Maria Florêncio
dyrygent

Program:
Alberto NEPOMUCENO - Preludio Garatuja, Manuel de FALLA - Noce w ogrodach Hiszpanii, Alberto GINASTERA - Variaciones concertantes, Astor PIAZZOLLA - Tangazo

Bilety w cenie 35 zł 

Czwartek, 21. 01. 2016, godz. 19.00
MAREK NAPIÓRKOWSKI & ARTUR LESICKI „CELULOID”

Organizator: Program 1 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marek Napiórkowski
gitary
Artur Lesicki gitary

W programie m.in. utwory zarejestrowane na płycie „Celuloid”

Bilety w cenie 50 zł   

Niedziela, 24. 01. 2016, godz. 19.00
Sezon koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Paweł Gusnar saksofon
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Alfred SCHNITTKE – Scherzo na orkiestrę symfoniczną, Claude DEBUSSY – Rapsodia na saksofon altowy, Darius MILHAUD – Scaramouche, Stefan KISIELEWSKI – II Symfonia

Bilety w cenie 35 zł dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Poniedziałek, 25. 01. 2016, godz. 19.00

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykład historyka Adama Zamoyskiego pt. „Krajobraz po rewolucjach”

Spotkanie poprowadzi Hanna Maria Giza

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod adresem: nauka.dwojka@polskieradio.pl 

Czwartek, 28. 01. 2016, godz. 19.30
Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Audiofeeling Trio:
Paweł Kaczmarczyk
fortepian
Kuba Dworak
kontrabas
Dawid Fortuna
perkusja


Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Niedziela, 31. 01. 2016, godz. 19.00
JAZZ iN POLAND - Live No.1

Organizatorzy: World Orchestra - Grzegorz Piotrowski i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Grzech Piotrowski saksofony
Marcin Wasilewski
fortepian
Atom String Quartet
Sebastian Wypych
kontrabas
Michał Barański
kontrabas
Apolonia Nowak
śpiew
Anna Karwan
śpiew
Robert Luty
perkusja
Ghostman
śpiew
Zespół wokalny Luna Voices
ProForma
Chór Lutnia

Bilety: w cenie 80 zł dostępne na www.eBilet.pl

Sobota, 6. 02. 2016, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XIII

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia, Instytut Muzyki i Tańca

Wykonawcy:
Sebastian Aleksandrowicz obój
Julian Paprocki klarnet
Artur Kasperek fagot
Aleksandra Kwiatkowska skrzypce
Karol Marianowski wiolonczela
Maciej Grzybowski fortepian

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Epitafium na obój i fortepian (1979), Włodzimierz KOTOŃSKI - Ptaki. 8 krótkich utworów na klarnet, wiolonczelę i fortepian (1989), Béla BARTÓK - Kontrasty na klarnet, skrzypce i fortepian (1938), Witold LUTOSŁAWSKI - Interludia na obój i fagot (1943) [prawykonanie], Konstanty REGAMEY - Kwintet na klarnet, fagot, skrzypce, wiolonczelę i fortepian (1944)

Bilety w cenie 30 zł

Niedziela, 7. 02. 2016, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XIII

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia, Instytut Muzyki i Tańca

Wykonawcy:
Maciej Kułakowski wiolonczela
Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
Marek Moś
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Muzyka żałobna na orkiestrę smyczkową (1958), Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową (1982), Andrzej PANUFNIK - Koncert na wiolonczelę i orkiestrę (1991), Béla BARTÓK - Muzyka na instrumenty smyczkowe, perkusję i czelestę Sz. 106, BB 114 (1936)

Bilety w cenie 30 zł 

Czwartek 11. 02. 2016, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XIII

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia, Instytut Muzyki i Tańca

Wykonawcy:
Chain Ensemble:
Krzysztof Bąkowski
skrzypce
Anna Kwiatkowska skrzypce
Katarzyna Denkiewicz skrzypce
Ewa Dyrda skrzypce
Aleksandra Golczyńska skrzypce
Artur Rozmysłowicz altówka
Paweł Czarny altówka
Krystyna Wiśniewska wiolonczela
Andrzej Bauer wiolonczela, dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Cztery melodie śląskie na czworo skrzypiec (1945/1954),  Bukoliki na altówkę i wiolonczelę (1952/1962), Andrzej PANUFNIK - Sekstet smyczkowy "Trains of Thought" (1987), Johannes BRAHMS - II Sekstet smyczkowy G-dur op. 36 (1865)

Bilety w cenie 30 zł 

Sobota, 13. 02. 2016, godz. 19.00
Festiwal Witolda Lutosławskiego – Łańcuch XIII

Organizatorzy: Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego, Program 2 Polskiego Radia, Instytut Muzyki i Tańca

Wykonawcy:
Jakub Jakowicz skrzypce
Tomasz Bińkowski waltornia (partia solowa w III Symfonii Jana Krenza)
Sinfonia Varsovia
Jerzy Maksymiuk
dyrygent

Program:
Witold LUTOSŁAWSKI - Łańcuch II. Dialog na skrzypce i orkiestrę (1985), III Symfonia (1983), Jan KRENZ - III Symfonia na róg solo, orkiestrę smyczkową, 2 harfy, fortepian i perkusję (2003)

Bilety w cenie 30 zł 

Niedziela, 14. 02. 2016, godz. 17.30
6. DOROCZNA GALA 2016

Organizator: Fundacja Piotra Klera

Wykonawcy:
Łukasz Byrdy fortepian
Cyprian Sekrecki fortepian
Kwartet smyczkowy Altra Volta:
Leszek Sojka
skrzypce
Jacek Dzwonowski skrzypce
Aleksandra Marko-Lech altówka
Michał Lech wiolonczela

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART – Koncert fortepianowy A-dur KV 488, Koncert fortepianowy C-dur KV 467

Wstęp za zaproszeniami

Czwartek, 18. 02. 2016, godz. 19.30
radi/O/pera
Antonio Caldara - Maddalena ai piedi di Cristo (Magdalena u stóp Chrystusa)

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia   

Wykonawcy:
Maddalena Olga Pasiecznik sopran
Marta Barbara Zamek sopran
Amor Terreno Anna Radziejewska mezzosopran
Amor Celeste Jan Jakub Monowid kontratenor
Fariseo Artur Janda bas-baryton
Cristo Aleksander Kunach tenor
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Lilianna Stawarz
dyrygent

Bilety w cenie 40 zł

Niedziela, 21. 02. 2016, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Współpraca: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie

Wykonawcy:
János Bálint flet
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Ignacy Feliks DOBRZYŃSKI - Uwertura op. 1, Aram CHACZATURIAN - Koncert fletowy, Antonín DVOŘÁK - Symfonia nr 4 d-moll op.13

Bilety w cenie 35 zł dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Piątek, 26. 02. 2016, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu
Dave Douglas/Uri Caine "Present Joys"

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Dave Douglas trąbka
Uri Caine fortepian

Bilety: w cenie 60 zł dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Niedziela, 28. 02. 2016, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Tomasz Daroch
wiolonczela
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Dworzyński
dyrygent

Program:
Jan KRENZ – Serenada klasyczna, Piotr CZAJKOWSKI – Wariacje rococo op. 33, Edvard GRIEG – Tańce symfoniczne op. 64

Bilety w cenie 35 zł  dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Piątek, 4. 03. 2016, godz. 19.30
Festiwal Gorzkie Żale / Nowe Epifanie
Spektakl Znak Jonasza

Organizatorzy: neTTheatre/Centrum Kultury w Lublinie, Festiwal Gorzkie Żale/Centrum Myśli Jana Pawła II, Program 2 Polskiego Radia

reżyseria Paweł Passini
scenariusz Artur Pałyga
muzyka Jacek Hałas
kostiumy i scenografia El Bruzda
reżyseria światła Damian Bakalarz

wykonawcy: 
Justyna Antoniak, Janusz Stolarski, Klaudia Cygoń, Paweł Janyst, Natalia Maczyta, Beata Passini, Elżbieta Rojek
oraz
Chór Centrum Myśli Jana Pawła II

Bilety w cenie 30 zł  

Sobota, 5. 03. 2016, godz. 19.00
Recital wiolonczelowy

Organizator: Chain Fundacja Chem Poland Na Rzecz Kultury

Wykonawcy:
Aleksander Tomaszkiewicz wiolonczela
Oliwia Grabowska fortepian

Program:
Dmitrij SZOSTAKOWICZ - Sonata wiolonczelowa d-moll op. 40, Fryderyk CHOPIN - Sonata g-moll na fortepian i wiolonczelę op. 65

Wstęp za zaproszeniami 

Niedziela, 6. 03. 2016, godz. 19.00

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Krzysztof Dys fortepian
Paweł Pańta kontrabas
Krzysztof Szmańda perkusja
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
George GERSHWIN – Uwertura kubańska, Maciej MAŁECKI - Koncert jazzowy na fortepian, bas, perkusję i orkiestrę symfoniczną (prawykonanie), Philip GLASS – Symfonia nr 4 Heroes na motywach z muzyki Davida Bowie

Bilety w cenie: 35 zł

Piątek, 11. 03. 2016, godz. 20.00
KONCERT GALOWY
W KRAINIE BARONA CYGAŃSKIEGO
Roby Lakatos i Goście

Organizatorzy: Fundacja „StartSmart”

Wykonawcy:
Roby Lakatos skrzypce
Alicja Węgorzewska mezzosopran
Anna Wandtke skrzypce
Jenő Lisztes cymbały
Kálmán Cséki fortepian
Klaudiusz Baran akordeon
Sebastian Wypych kontrabas, kierownictwo artystyczne
oraz
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie:
m.in. utwory z operetek Hrabina Marica i Księżniczka Czardasza Emmericha Kálmána, Baron Cygański Johanna Straussa (syna), oraz utwory Astora Piazzolli, Jerry’ego Bocka i Vittorio Montiego

Bilety w cenie 100 i 80 zł 

Niedziela, 20. 03. 2016, godz. 19.00
radi/O/pera
Georg Friedrich Haendel  - ARIODANTE  HWV 33 - wykonanie koncertowe

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia 

Wykonawcy:
Re di Scozia Andrzej Klimczak bas
Ginevra Olga Pasiecznik sopran
Ariodante Kacper Szelążek kontratenor
Lurcanio Wojciech Parchem tenor
Polinesso Jan Jakub Monowid kontratenor
Dalinda Dagmara Barna sopran
Odoardo Andrzej Marusiak tenor
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Władysław Kłosiewicz
dyrygent

Bilety w cenie 40 zł (niewielka ilość) dostępne na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Piątek, 25. 03. 2016, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu
MACIEJ FORTUNA TRIO "New Trio"

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Maciej Fortuna trąbka, elektronika
Jakub Mielcarek kontrabas
Frank Parker perkusja

Bilety w cenie 30 zł 

Piątek, 1. 04. 2016, godz. 19.00
KONCERT JUBILEUSZOWY
z okazji 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie

Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1w Warszawie

Wykonawcy:
Mariusz Patyra skrzypce
Orkiestra Symfoniczna PSM II st. im. J. Elsnera
Piotr Staniszewski
dyrygent

W programie:
Sławomir CZARNECKI - Uwertura „Cervus Elaphus”, Stanisław MONIUSZKO - Bajka, Jakub MONTEWKA - Sinfonia Substantiae, Niccolò PAGANINI - I Koncert skrzypcowy D-dur op. 6

Niedziela, 3. 04. 2016, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Antoni Wit
dyrygent

Program:
Wojciech KILAR - Uwertura uroczysta (2010), Igor STRAWIŃSKI - Suita Ognisty ptak (wersja 1919), Piotr CZAJKOWSKI – V Symfonia e-moll op. 64

Bilety w cenie 35 zł  

Czwartek, 7. 04. 2016, godz. 19.00
Nadzwyczajny Koncert Flamenco
inaugurujący cykl koncertów Agencji Muzycznej W dobrym towarzystwie
FLAMENCO – D’ARATE

Wykonawcy:
Zespół D’arate:
Luis Muñoz Torres
śpiew
Jose El Pelirrojo gitara
Francisco Lopez Arcas cajon

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Bilety w cenie 30 zł (niewielka ilość) dostępna w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Piątek, 8. 04. 2016, godz. 19.00
Modernistyczny Bartók i Romantyczny Chopin

Organizatorzy: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Hashtag Ensemble (Polska):
Marta Grzywacz głos
Ania Karpowicz flet
Aleksandra Demowska-Madejska altówka
Paweł Janas akordeon
Krzysztof Kozłowski fortepian, syntezatory
oraz 
Ivett Gyöngyösi fortepian (Węgry)

Program:
#BARTÓK: Béla BARTÓK - Z cyklu 44 duetów na dwoje skrzypiec (wybór), Z cyklu "Dla dzieci" (wybór), 2 Tańce Rumuńskie op. 8a, 6 Tańców Rumuńskich, Mikrokosmos (wybór), Improwizacje do tematów z Koncertu na orkiestrę Béli Bartóka, oraz Fryderyk CHOPIN - Mazurki op. 30, Sonata h-moll op. 58

Bilety: w cenie 35 zł dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Sobota, 9. 04. 2016, godz. 19.00
MUZYKA TYTANÓW

Organizator: POLSKA ORKIESTRA SINFONIA IUVENTUS

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Marcin Nałęcz-Niesiołowski
dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - Uwertura do baletu Twory Prometeusza op. 43, Johannes BRAHMS - I Symfonia c-moll op. 68, Ludwig van BEETHOVEN - I Symfonia C-dur op. 21

Bilety  w cenie 30 zł dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Sobota, 16. 04. 2016, godz. 18.00
Festiwal Nowa Muzyka Żydowska
Maggid

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Trio Sefardix
Jorgos Skolias
śpiew
Marcin Oleś kontrabas
Bartłomiej Oleś perkusja

Bilety w cenie 35 zł 

Piątek, 22. 04. 2016, godz. 19.30
radi/O/pera
Johann Joseph Fux - ORFEO ED EURIDICE - wykonanie koncertowe

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Orfeo Jan Jakub Monowid kontratenor
Euridice Julita Mirosławska sopran
Proserpina Iwona Lubowicz sopran
Amore Marta Boberska sopran
Aristeo Wojciech Parchem tenor
Plutone Sylwester Smulczyński tenor
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Marco Vitale
klawesyn, dyrygent

Bilety w cenie 40 zł  dostępne w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Sobota, 23. 04. 2016, godz. 18.00
PRZEDWOJENNE SZLAGIERY

Organizator: Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Wykonawcy:
Anna Sroka-Hryń z zespołem:
Urszula Borkowska aranżacje, fortepian i instrumenty programowane
Konrad Kubicki kontrabas
Marcin Świderski flet, saksofony, cajon
Marcin Słomiński instrumenty perkusyjne

W programie:
Madame Loulou, Na pierwszy znak, Sonny Boy, Pensylwania, W tę noc upalną, Miłość ci wszystko wybaczy, Coquelicot, Szczęście raz się uśmiecha, Już nigdy, Już nie zapomnisz mnie, Ostania niedziela, Błękitny ekspres, Ty albo żaden, Gramofonomanka, Uliczkę znam w Barcelonie, Będzie lepiej

Bilety w cenie 65 zł dostępne na www.eBilet.pl i www.bilety24.pl 

Niedziela, 24. 04. 2016, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
z okazji jubileuszu 80. urodzin Jerzego Maksymiuka

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Krzysztof Jabłoński fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Jerzy Maksymiuk
dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN – IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58, Wawrzyniec ŻUŁAWSKI – Suita hiszpańska (w stulecie urodzin kompozytora), Ludwig van BEETHOVEN – II Symfonia D-dur op. 36

Bilety w cenie 35 zł (niewielka ilość) dostępna w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Piątek, 29. 04. 2016, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu
Marek Pospieszalski Quartet

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marek Pospieszalski Quartet:
Max Mucha
kontrabas
Max Andrzejewski perkusja
Elias Stemeseder fortepian
Marek Pospieszalski saksofon, klarnet

Bilety w cenie 30 zł

Sobota, 30. 04. 2016, godz. 19.00
Międzynarodowy Dzień Jazzu
50. urodziny Mikołaja Trzaski

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
IRCHA - Kwartet klarnetowy:
Michał Górczyński, Paweł Szamburski, Wacław Zimpel, Mikołaj Trzaska
GROCHÓW GŁOSEM:
Andrzej Stasiuk, Raphael Rogiński, Paweł Szpura, Mikołaj Trzaska
VOLUME TRIO:
Peter Friis Nielsen, Peter Ole Jorgensen, Mikołaj Trzaska


Bilety: w cenie 35 zł 

Sobota, 7. 05. 2016, godz. 19.00  
XXX WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
muzyka dawna - muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia               

Wykonawcy:
Daniel Wnukowski fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Krzysztof Słowiński
dyrygent

Program:
Krzysztof BACULEWSKI - Volte-Face na orkiestrę (2016)**, Zbigniew BAGIŃSKI - Pentaeidos na orkiestrę (2016)**, Józef KOFFLER - Koncert fortepianowy op. 13 (1932), II symfonia op. 17 (1933)

  * prawykonanie
** prawykonanie – utwór zamówiony w ramach programu „Kolekcje –
     Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
     ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bilety: wstęp wolny

Niedziela, 8. 05. 2016, godz. 20.00  - koncert odwołany
XXX WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
IMPREZA TOWARZYSZĄCA

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia               

Wykonawcy:
Trio INTEGRO w składzie:
Ania Karpowicz flet
Agnieszka Guz skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska altówka

Agnieszka Topolska prowadzenie koncertu i słowo o muzyce

Program:
Gustav HOLST - Terzetto (1925), Paul HINDEMITH - 7 Trio Pieces for 3 Trautoniums (1930), Paul KLETZKI - Trio na flet, skrzypce i altówkę op.32 (1940), Ignacy ZALEWSKI - Trio na flet, skrzypce i altówkę (2014), Zofia DOWGIAŁŁO - Rezonant Czerwieni na flet, skrzypce i altówkę (2016)*

  * prawykonanie

Bilety: wstęp wolny

Poniedziałek, 9. 05. 2016, godz. 19.00
XXX WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
muzyka dawna - muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia               

Wykonawcy:
Ptaszyn Wróblewski Sextet:
Jan Ptaszyn Wróblewski
saksofon tenorowy
Wojciech Niedziela fortepian
Henryk Miśkiewicz saksofon altowy
Robert Majewski trąbka
Sławomir Kurkiewicz kontrabas
Marcin Jahr perkusja

W programie:
Moi pierwsi Mistrzowie – Kurylewicz, Trzaskowski, Komeda

Bilety: wstęp wolny

Środa, 11. 05. 2016, godz. 19.30 - Koncert odwołany z przyczyn niezależnych od Organizatora
XIX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Prolog
Cienie zapomnianych przodków – Remix

na podstawie filmu Siergieja Paradżanowa, powieści Mychaiła Kociubińskiego, Na wysokiej połoninie Stanisława Vincenza i Huculszczyzny Wołodymyra Szuchiewicza 

Reżyseria: Darek Błaszczyk i Zbigniew Olkiewicz

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Czwartek, 12. 05. 2016, godz. 19.30
XIX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Koncert Inauguracyjny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Muzyka Źródeł: „Lasowiacy” (Zofia Wydro i Zespół Śpiewaczy Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego, Kapela Ludowa Niwa z Niwisk, Kapela Kocirba i Kapela Jana Cebuli z Kolbuszowej)

Uroczystość wręczenia Nagród: Fonogram Źródeł 2015 i Folkowy Fonogram Roku 2015

Koncert Laureata Folkowego Fonogramu Roku 2015

Bilety: w cenie 30 zł , karnet w cenie 100 zł 

Piątek, 13. 05. 2016, godz. 17.00
XIX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

wstęp wolny

Piątek, 13. 05. 2016, godz. 20.00
XIX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Uroczystość wręczenia Nagród: Muzyka Źródeł

Koncert laureatów Grand Prix NT 2015 – Banda Nella Nebbia

Bilety: w cenie 30 zł 

Sobota, 14. 05. 2016, godz. 17.00
XIX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

wstęp wolny

Sobota, 14. 05. 2016, godz. 20.00
XIX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Goście specjalni:
Duo Limani Izeri and Quawal
(Macedonia):
Asan Limani
śpiew
Musa Izeri
śpiew
Adman Aliu
kaval
Emin Xjaferi
kaval

Bilety: w cenie 30 zł 

Niedziela, 15. 05. 2016, godz. 19.00
XIX FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Koncert Laureatów

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Gość specjalny: Debashish Bhattacharya & Gurdain Rayatt (Indie)

Bilety: w cenie 30 zł 

Poniedziałek, 16. 05. 2016, godz. 19.00
Koncert Agencji Muzycznej z cyklu W dobrym towarzystwie
„Polacy w Hollywood”

Wykonawcy: 
Kuba Stankiewicz Trio:
Kuba Stankiewicz
fortepian
Wojciech Pulcyn kontrabas
Sebastian Frankiewicz perkusja

W programie:
Kompozycje Krzysztofa Komedy, Henryka Warsa, Victora Younga, Wojciecha Kilara i Bronisława Kapera

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Bilety w cenie 30 zł 

Wtorek, 17. 05. 2016, godz. 19.00
Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
KONCERT 1

Organizator: Fundacja Cultura Animi
Zrealizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik sopran
Maciej Piszek fortepian
Sinfonia Varsovia
Szymon Bywalec
dyrygent   

Program:
Joseph HAYDN - Symfonia f-moll „La Passione” Hob. I/49, Paweł SZYMAŃSKI - Koncert fortepianowy, Wolfgang Amadeus MOZART - Arie koncertowe: Nehmt meinen Dank KV 383, Ch’io mi scordi di te? KV 505, Vado, ma dove? KV 583, Paweł MYKIETYN - Hommage à Oskar Dawicki

Bilety w cenie 60 zł, karnety 300 zł  

Piątek, 20. 05. 2016, godz. 17.00
Koncert Laureatów I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej

Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej

Wykonawcy:
Katarzyna Olczykowska wokalistyka jazzowa
Monika Malczak wokalistyka jazzowa
Krzysztof Michalski wiolonczela
Artur Łukasik kontrabas
Lennard Czekaj trąbka
Andrzej Grygier gitara
Kwartet saksofonowy: Łukasz Dyczko, Mateusz Warzecha, Paweł Paw, Wojciech Chałupka
Trio perkusyjne: Antoni Olesik, Miłosz Berdzik, Jakub Galwas
oraz
Barbara Sas, Joanna Łukasik, Mateusz Rożek fortepian
Patryk Matwiejczuk, Mateusz Gramburg fortepian
Paweł Zwierzyński-Pióro kontrabas
Michał Szeligowski perkusja
Piotr Matwiejczuk prowadzenie koncertu

Rezerwacja bezpłatnych biletów: 22/ 42 10 621, sekretariat@cea.art.pl

Niedziela, 22. 05. 2016, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Jakub Jakowicz skrzypce
Polska Orkiestra Radiowa
Marek Pijarowski
dyrygent

Program:
Ludomir RÓŻYCKI - Scherzo symfoniczne Stańczyk op. 1, Henryk WIENIAWSKI - Koncert skrzypcowy nr 1 fis-moll op. 14, César FRANCK - Symfonia d-moll

Bilety: w cenie 35 zł 

Poniedziałek, 23. 05. 2016, godz. 19.00
Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
KONCERT 2
Spektakl Teatru Cinema Rewia ognia

Organizator: Fundacja Cultura Animi
Zrealizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wykonawcy:
Zespół Teatru Cinema
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia
Anna Szostak
dyrygent
Krzysztof Jaguszewski, Roman Gawlik, Arkadiusz Kuc perkusja

Program: Paweł SZYMAŃSKI - Phylakterion

Bilety w cenie 40 zł, karnety 300 zł

Wtorek, 24. 05. 2016, godz. 19.00
Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
KONCERT 3

Organizator: Fundacja Cultura Animi
Zrealizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wykonawcy: 
Grażyna Zbijowska flet
Aleksandra Kwiatkowska skrzypce
Igor Kabalewski altówka
Piotr Hausenplas wiolonczela
Igor Szeligowski waltornia
Maciej Grzybowski fortepian

Program:
Ferdinand RIES - Kwartet fletowy e-moll op. 145 nr 2, Johannes BRAHMS - Trio waltorniowe Es-dur op. 40, Albert ROUSSEL - Joueurs de flute op. 27, Witold LUTOSŁAWSKI - Subito, Andrzej PANUFNIK - Trio fortepianowe
Bilety w cenie 40 zł, karnety 300 zł 

Czwartek, 26. 05. 2016, godz. 19.00
Wielka Gala Operetkowa z Okazji Dnia Matki

Organizator: Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Wystąpią:
Alicja Węgorzewska, Kamila Cholewińska-Lendzion, Paweł Skałuba, Tomasz Rak
Gość specjalny: Grażyna Brodzińska

W programie największe przeboje muzyki operetkowej

Bilety w cenie 126,50; 106,50 i 85 zł dostępne na www.mteatr.pl

Piątek, 27. 05. 2016, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu
Mateusz Pliniewicz Quartet

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Mateusz Pliniewicz Quartet:
Mateusz Pliniewicz
skrzypce
Marcin Jadach bas
Nikola Kołodziejczyk fortepian
Szymon Madej perkusja

Bilety w cenie 30 zł

Sobota, 28. 05. 2016, godz. 19.00
BEETHOVEN I SKRZYPCE

Organizatorzy: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Anna Maria Staśkiewicz skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Przemysław Fiugajski
dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - Koncert skrzypcowy D-dur, op. 61, VIII Symfonia F-dur, op. 93

Bilety w cenie 40 zł

Niedziela, 29. 05. 2016, godz. 19.00
Sergiej Rachmaninow - Całonocne czuwanie [Bсенощное бдение] op. 37

Organizator: Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

Wykonawcy:
Jadwiga Rappé alt
Mateusz Markuszewski tenor
Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego
Irina Bogdanovich
dyrygent

Bilety w cenie 20 zł  

Poniedziałek, 30. 05. 2016, godz. 18.00
BEDNARSKA SUPERBAND

Organizatorzy: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Jazzu i Policealne Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego, Centrum Edukacji Artystycznej, Fundacja Bednarska

Wykonawcy:
Zbigniew Namysłowski  przygotowanie zespołu, kompozycje, aranżacje, saksofon sopranowy
uczniowie:
Łukasz Jankowski flet
Adam Przybyłek saksofon altowy
Michał Łuka saksofon tenorowy
Artur Jargiło trąbka
Mateusz Łupiński puzon
Michał Olesiński gitara elektryczna
Rafał Różalski kontrabas
Mateusz Gramburg fortepian
Radosław Mysłek perkusja
absolwenci:
Aga Derlak flet
Dariusz Stanisławski saksofon altowy
Damian Pińkowski saksofon tenorowy
Daniel Szczepański trąbka
Bartłomiej Łupiński puzon
Zbigniew Chojnacki akordeon
Tomek Sołtys fortepian
Tymon Trąbczyński kontrabas
Wojtek Kostrzewa perkusja

Bilety – cegiełki w cenie 10 zł do nabycia godzinę przed koncertem w kasie Studia

Wtorek, 31. 05. 2016, godz. 19.00
Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
KONCERT 4

Organizator: Fundacja Cultura Animi
Zrealizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wykonawcy:
Martyna Zakrzewska fortepian
Aleksandra Świgut fortepian
Aleksander Wnuk perkusja
Bartosz Sałdan perkusja

Program:
Kazimierz SEROCKI - Fantasmagoria, Béla BARTÓK - Sonata na dwa fortepiany i perkusję, George CRUMB - Macrocosmos III
Bilety w cenie 40 zł, karnety 300 zł 

Środa, 1. 06. 2016, godz. 19.00
Koncert Agencji Muzycznej z cyklu W dobrym towarzystwie
Ania Szarmach i jej goście – „Shades of Love”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Agencja Artystyczna Adam Szarmach
Sponsorzy koncertu:   logo___dizajn_pap.png logo_herbarium.png

Wykonawcy: 
Anna Szarmach wokal        
Grzegorz "Jabco" Jabłoński instrumenty klawiszowe
Piotr Żaczek
bas
Robert Luty perkusja
Maciej "Envee" Goliński samplery
Katarzyna Dereń i Irena Kijewska chórki
Goście specjalni:
Frank McComb wokal, instrumenty klawiszowe
Marcin Wasilewski fortepian
Adam Bałdych skrzypce

Bilety w cenie 40 zł  

Czwartek, 2. 06. 2016, godz. 19.00
Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
KONCERT 5

Organizator: Fundacja Cultura Animi
Zrealizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wykonawcy:
Julian Paprocki klarnet
Maciej Grzybowski fortepian
Meccore String Quartet:
Wojciech Koprowski
skrzypce
Jarosław Nadrzycki skrzypce
Michał Bryła altówka
Bartosz Koziak wiolonczela 

Program:
Robert SCHUMANN - Fantasiestücke op. 73, Johannes BRAHMS - Kwintet klarnetowy h-moll op. 115, Anton WEBERN - Sześć bagatel op. 9, Johannes BRAHMS - Intermezzo e-moll op. 116 nr 5, Kwintet fortepianowy f-moll op. 34

Bilety: w cenie 40 zł 

Piątek, 3. 06. 2016, godz. 19.00
Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
KONCERT 6

Organizator: Fundacja Cultura Animi
Zrealizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wykonawcy:
Jan Krzysztof Broja fortepian

Program:
Claude DEBUSSY - 8 Preludiów z II tomu, Johann Sebastian BACH - V Partita G-dur BWV 829, Ludwig van BEETHOVEN - Sonata E-dur op. 109, Sonata As-dur op. 110

Bilety: w cenie 40 zł

Sobota, 4. 06. 2016, godz. 19.00
Wyśpiewać Nadzieję
Koncert charytatywny „Dla Jacka Janiszewskiego”

Organizator: Mazowiecki Teatr Muzyczny

Wykonawcy:
Rafał Bartmiński, Marcelina Beucher, Aleksandra Novina-Chacińska, Robert Cieśla, Joanna Cortes, Aleksander Czajkowski-Ładysz, Mariusz Dubrawski, Zbigniew Graca, Andrzej Knap, Grzegorz Piotr Kołodziej, Magdalena Krysztoforska, Andrzej Lampert, Jacek Laszczkowski, Dariusz Machej, Tadeusz Milewski, Bartłomiej Misiuda, Joanna Petryka-Wawrowska, Magdalena Pilarz-Bobrowska, Dariusz Pietrzykowski, Agnieszka Rehlis, Mariusz Rutkowski, Marzanna Rudnicka, Paweł Skałuba, Iwona Sobotka, Dariusz Stachura, Piotr Sułkowski, Aleksander Teliga, Katarzyna Trylnik, Alicja Węgorzewska, Joanna Woś, Ryszard Wróblewski, Marta Wyłomańska oraz muzycy Orkiestry Romantica z Dyrektor Anną Barańską-Wróblewską, pod batutą Zbigniewa Gracy, Andrzeja Knapa i Piotra Sułkowskiego

Koncert poprowadzą Alicja Węgorzewska i Tadeusz Deszkiewicz

Cały dochód z biletów zostanie przekazany Jackowi.

Bilety w cenie  60 i 100 zł dostępne były na www.bilety24.pl  i MTeatr.pl

Poniedziałek, 6. 06. 2016, godz. 19.00
Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
KONCERT 7

Organizator: Fundacja Cultura Animi
Zrealizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wykonawcy:
Małgorzata Sarbak klawesyn

Program:
Johann Sebastian BACH – VI Partita e-moll BWV 830, Les Poiriers en Pologne ou une Suite de Pièces Sentimentales de Clavecin fait par Mr Szymański, Paweł SZYMAŃSKI - Through the Looking Glass… III

Bilety: w cenie 40 zł 

Wtorek, 7. 06. 2016, godz. 19.00
Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
KONCERT 8

Organizator: Fundacja Cultura Animi
Zrealizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik sopran
Natalia Pasiecznik fortepian
Jakub Jakowicz skrzypce
Krzysztof Chorzelski  altówka
Marcin Sieniawski wiolonczela

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Ridente la calma KV 152, Un moto di gioia KV 579, Oiseaux, si tous les ans KV 307, Dans un bois solitaire KV 308, Als Luise die Briefeihres ungetreuen Liebhabers verbrannte KV 520, Sei du mein Trost KV 391, Das Veilchen KV 476, Der Zauberer KV 472, Abendempfindung an Laura KV 523, Mykoła ŁYSENKO - Wiśniowy ogród przy chatce (sł. Taras Szewczenko), Ajstry (sł. Ołeksandr Ołeś), Wiktor KOSENKO - Oni stali milcząc op. 7 nr 2 (sł. Wiktor Strażew), Smutny jestem op. 7 nr 9 (sł. Michał Lermontow), Valentyn SILVESTROV - Pięć pieśni do słów Iwana Franki:  Twoje oczy, Oj, ty dziewczyno, Rozwiejcie się z wiatrem, Sypie śnieg, I choć nie będziesz kwitnąć kwiatem, Wolfgang Amadeus MOZART - Divertimento Es-dur KV 563

Bilety w cenie 40 zł 

Środa, 8. 06. 2016, godz. 19.00
Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
KONCERT 9
Trampolina młodych

Organizator: Fundacja Cultura Animi
Zrealizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wykonawcy:  
Aleksandra Płaczek fortepian
Monika Łopuszyńska sopran
Krystyna Raczyńska fortepian
Jagoda Stanicka fortepian
Szymanowski Piano Trio:
Maurycy Stawujak fortepian
Katarzyna Denkiewicz skrzypce
Antonina Przybyszewska wiolonczela

Program:
Claude DEBUSSY - Preludia nr 4-6 z I tomu, Benjamin BRITTEN - Cabaret Songs, György LIGETI - Három Weöres dal, Sergiej RACHMANINOW - Wariacje na temat Corellego op. 42, Wolfgang Amadeus MOZART - XV Sonata F-dur KV 533 i KV 494, Fryderyk CHOPIN - Scherzo E-dur op. 54, Frank MARTIN - Trio sur des melodies populaires irlandaises

Bilety w cenie 40 zł 

Czwartek, 9. 06. 2016, godz. 19.00
Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
KONCERT 10

Organizator: Fundacja Cultura Animi
Zrealizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wykonawcy:
Andrzej Karałow fortepian
Krzysztof Chorzelski altówka
Sinfonia Varsovia   
Ewa Strusińska
dyrygent

Program:
Maurice RAVEL - Nagrobek Couperina na orkiestrę, Witold LUTOSŁAWSKI - Koncert fortepianowy, Wolfgang Amadeus MOZART - Symfonia g-moll KV 183, Tadeusz BAIRD - Concerto lugubre na altówkę i orkiestrę

Bilety w cenie 60 zł  

Piątek, 10. 06. 2016, godz. 19.00
SŁOWIAŃSKA DUSZA

Organizatorzy: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Piotr Sułkowski
dyrygent

Program:
Feliks NOWOWIEJSKI - Uwertura do opery „Legenda Bałtyku” op. 28, Antonín DVOŘÁK - Uwertura koncertowa „Karnawał” op. 92, Marsz Pretorianów z oratorium „Quo vadis” op. 30, IX Symfonia e-moll „Z Nowego Świata” op. 95

Bilety w cenie 40 zł  

Sobota, 11. 06. 2016, godz. 11.00
Koncert dla dzieci
Iza Byra – Piosenki nie tylko o zwierzętach

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Iza Byra śpiew
Karina Górka instrumenty klawiszowe
Adam Kłosiński puzon
Rafał Gańko trąbka

Bilety w cenie 30 zł 

Sobota, 11. 06. 2016, godz. 19.00
Niezależna Scena Polskiego Radia
Koncert – spektakl: „Miasto/Wieś”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Teatr Pijana Sypialnia / Woda na Młyn

Sławomir Narloch reżyseria  i prowadzenie
Mariusz Żwierko  choreografia
Daniel Zieliński kierownictwo muzyczne

Wystąpią:
Teatr Pijana Sypialnia
Woda na młyn
 Filharmonia Pijanej Sypialni
 Zespół Pieśni  i Tańca „Grajewianie”


W programie:
Witold LUTOSŁAWSKI – 10 tańców polskich na orkiestrę kameralną, Daniel ZIELIŃSKI -Wycinanki kurpiowskie , Spektakl „Sen o Lwowie” i Spektakl „Jacy_Tacy” na podstawie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Bilety w cenie: 10  zł

Niedziela, 12. 06. 2016, godz. 11.00
Koncert dla dzieci
Iza Byra – Piosenki nie tylko o zwierzętach

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Iza Byra śpiew
Karina Górka instrumenty klawiszowe
Adam Kłosiński puzon
Rafał Gańko trąbka

Bilety w cenie 30 zł

Poniedziałek, 13. 06. 2016, godz. 19.00
XI KONKURS MUZYKI XX i XXI WIEKU DLA MŁODYCH WYKONAWCÓW 2016
Koncert Laureatów

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia

Wystąpią:
Grzegorz Chwaliński perkusja
Oskar Rzążewski saksofon
Piotr Motyka akordeon
Paweł Paw saksofon i Jakub Sikora fortepian
Małgorzata Klajn klawesyn
Julian Paprocki klarnet
Joanna Freszel sopran i Kristina Raczyńska fortepian

Bilety w cenie 20 zł

Sobota, 18. 06. 2016, godz. 19.00
DARK MATTER (S): THE NATURE OF SOUND

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Wiktor Kociuban
dyrygent

Program: Krzysztof PENDERECKI – De natura sonoris 2, György  LIGETI – Melodien, Gaicinto SCELSI – Quattro pezzi su una nota sola, Georg Friedrich HAAS – Natures mortes

Bilety w cenie 40 zł 

Niedziela, 19. 06. 2016, godz. 19.00
Zakończenie sezonu koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy: 
Charles Richard-Hamelin fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Johannes BRAHMS - I Koncert fortepianowy d-moll op.15, Stanisław MONIUSZKO - Wesołe kumoszki z Windsoru muzyka baletowa do opery Otto Nicolaia, Dmitrij SZOSTAKOWICZ - Suita z muzyki do przedstawienia Hamlet op. 32a  (1932)

Bilety w cenie 35 zł - sprzedaż biletów zakończona

Poniedziałek, 20. 06. 2016, godz. 18.00 - Rozmowa, godz. 19.00 - Koncert
7 + 7 = 70
FESTIWAL SIEDMIU NURTÓW
na 70-lecie Związku Kompozytorów Polskich
Dzień II – „Konstrukcja”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Kurator koncertu Beata Bolesławska-Lewandowska

Wykonawcy:
Kwartet Śląski:
Szymon Krzeszowiec
I skrzypce
Arkadiusz Kubica
II skrzypce
Łukasz Syrnicki
altówka
Piotr Janosik
wiolonczela
oraz
Piotr Sałajczyk
fortepian
Roman Widaszek klarnet

Program:
Andrzej PANUFNIK - II Kwartet smyczkowy „Przesłania” (1980),Witold LUTOSŁAWSKI - Kwartet smyczkowy (1965), Zbigniew BARGIELSKI - Kwartet smyczkowy z klarnetem „Po drugiej stronie lustra” (1985), Krzysztof MEYER - Kwartet fortepianowy (2009), Aleksander LASOŃ - IV Kwartet smyczkowy „Tarnogórski” (2000), PRASQUAL - PERNYAI na klarnet, fortepian i kwartet smyczkowy (2010, zrew. 2016)

Wstęp wolny

Wtorek, 21. 06. 2016, godz. 18.00 - Rozmowa, godz. 19.00 - Koncert
7 + 7 = 70
FESTIWAL SIEDMIU NURTÓW
na 70-lecie Związku Kompozytorów Polskich
Dzień III – „ Liryka”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Kurator koncertu Marcin Trzęsiok

Wykonawcy:
Bartłomiej Misiuda baryton
Piotr Orzechowski
fortepian
Łukasz Długosz flet
Urszula Kryger mezzosopran
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś dyrygent

Program:
Tadeusz BAIRD - Cztery sonety miłosne na baryton, smyczki i klawesyn (1969), Aleksander NOWAK - Naninana na amplifikowany instrument klawiszowy i orkiestrę smyczkową w dwóch grupach (2015), Grażyna PSTROKOŃSKA-NAWRATIL - …como el sol e la mar (…jak słońce i morze…) na flet i orkiestrę kameralną (2008), Marek STACHOWSKI - Divertimento na kameralną orkiestrę smyczkową (1978), Eugeniusz KNAPIK - Przystępuję do ciebie na głos i orkiestrę smyczkową (2001), Andrzej KRZANOWSKI - II Symfonia na 13 instrumentów smyczkowych (1984)

Wstęp wolny

Środa, 22. 06. 2016, godz. 18.00 - Rozmowa, godz. 19.00 - Koncert
7 + 7 = 70
SIEDEM NURTÓW I SIEDEM PREMIER
na 70-lecie Związku Kompozytorów Polskich
Dzień IV „Metastylistyka”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Kurator koncertu Katarzyna Naliwajek-Mazurek

Wykonawcy:
Andrzej Bauer wiolonczela
Joanna Freszel sopran
Aleksandra Rupocińska klawesyn
Orkiestra Muzyki Nowej
Szymon Bywalec
dyrygent

Program:
Paweł SZYMAŃSKI - CHLOROPHAENHYLOHYDROXIPIPERIDINOFLUOROBUTYROPHAENON na zespół i inne dźwięki (2002), Jacek GRUDZIEŃ - Ad Naan na wiolonczelę i komputerowe przetwarzanie dźwięku (2002), Stanisław KRUPOWICZ  -  Tempo 72, wersja na klawesyn amplifikowany i zespół kameralny (1981/2016), Adam FALKIEWICZ -  The Night Home (2001), Roman HAUBENSTOCK-RAMATI - Credentials or «Think, Think Lucky» (1961) na głos i osiem instrumentów do tekstu Samuela Becketta (1960-61), Marcin BORTNOWSKI -  Oczekiwanie na wiolonczelę i orkiestrę kameralną (2016), Paweł MYKIETYN - 3 for 13 na zespół (1994)

Wstęp wolny

Czwartek, 23. 06. 2016, godz. 18.00 - Rozmowa, godz. 19.00 - Koncert
7 + 7 = 70
FESTIWAL SIEDMIU NURTÓW
na 70-lecie Związku Kompozytorów Polskich
Dzień V – „Brzmienie”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Kurator koncertu Iwona Lindstedt

Wykonawcy:
Ewa Liebchen flet
Anna Ćwiek-Karpowicz flet
Sepia Ensemble:
Olga Winkowska, Ostap Mańko
skrzypce
Anna Podsiadły altówka
Anna Szmatoła wiolonczela
Paulina Graś-Łukaszewska flet altowy
Szymon Jóźwiak klarnet
Wojciech Jeliński puzon
Tomasz Sośniak fortepian
Aleksandra Dzwonkowska perkusja
Rafał Zapała elektronika, opieka artystyczna
Artur Kroschel opieka artystyczna

Program:
Krzysztof PENDERECKI - Quartetto per archi nr 1 (1960), Sławomir WOJCIECHOWSKI - Blind spot na amplifikowany kwartet smyczkowy (2013), Kazimierz SEROCKI - Fantasmagoria na fortepian i perkusję (1971), Krystyna MOSZUMAŃSKA-NAZAR - Warianty na fortepian i perkusję (1979), Witold SZALONEK - Improvisations sonoristiques na klarnet, puzon, wiolonczelę i fortepian  (1968), Marcin STAŃCZYK - Attorno na flet altowy, wiolonczelę i fortepian (2013), Jagoda SZMYTKA - per ._o dla trzech wykonawców [dwie główki fletów i fortepian preparowany] (2007), Dobromiła JASKOT - Hgrrrsht na 2 amplifikowane flety i krtanie (2015)

Wstęp wolny

Piątek, 24. 06. 2016, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu
Henri Texier Hope Quartet

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Henri Texier kontrabas
Louis Moutin perkusja
Sebastien Texier saksofon altowy, klarnet
Francois Corneloup saksofon barytonowy

Bilety w cenie 50 zł 

Sobota, 25. 06. 2016, godz. 18.00 - Rozmowa, godz. 19.00 - Koncert
7 + 7 = 70
FESTIWAL SIEDMIU NURTÓW
na 70-lecie Związku Kompozytorów Polskich
Dzień VII – „Energia”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Kurator koncertu Małgorzata Gąsiorowska

Wykonawcy:
Jan Pietkiewicz skrzypce
TWOgether Duo:
Magdalena Bojanowicz
wiolonczela
Maciej Frąckiewicz akordeon
Kwartet „Opium” w składzie:
Agnieszka Marucha I skrzypce
Anna Szalińska II skrzypce
Magdalena Małecka-Wippich altówka
Olga Łosakiewicz-Marcyniak wiolonczela
Julia Samojło fortepian
Małgorzata Kołcz kontrabas
Aleksander Wilgos gitara
Piano Duo Appassionato:
Dominika Grzybacz, Klara Kraj fortepian
Ilina Sawicka harfa
Bartosz Kowalski fortepian
Krzysztof Niezgoda wibrafon
Katarzyna Denkiewicz skrzypce I
Iga Wasilewska skrzypce II
Jerzy Sawicki altówka
Karolina Pływaczewska wiolonczela

Program:
Grażyna BACEWICZ - II Sonata na skrzypce solo (1958), Hanna KULENTY - Preludium, Postludium i Psalm na wiolonczelę i akordeon (2007), Jarosław SIWIŃSKI - Sestetto na kwartet smyczkowy, kontrabas i fortepian (2013), Jerzy KORNOWICZ - Dzwony od Nielisza (z cyklu Czas się żarzy) na dwa fortepiany (2011), Marcin BŁAŻEWICZ - Kwintet fortepianowy „..duch łąk, ... duch pól” (2004), Bartosz KOWALSKI - Circles on the Water II na harfę i zespół kameralny (2011), Tomasz Jakub OPAŁKA - Loca deserta na gitarę klasyczną i kwartet smyczkowy (2012)

Wstęp wolny

Niedziela, 26. 06. 2016, godz. 19.00
7 + 7 = 70
KONCERT SIEDMIU PREMIER
na 70-lecie Związku Kompozytorów Polskich

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Andrzej Bauer wiolonczela
Leszek Lorent perkusja
Joanna Freszel sopran
Zdzisław Piernik tuba
Frank Peters fortepian
Zygmunt Krauze  pianino
Orkest de ereprijs
Wim Boerman
dyrygent

Program:
Piotr TABAKIERNIK - toutur thrœu (rytuał słyszenia) na wiolonczelę i zespół, Paweł HENDRICH - Mutuusmutus na orkiestrę kameralną i powietrzną perkusję, Aleksander KOŚCIÓW - Many Cities, Jarosław SIWIŃSKI - HubTub na tubę i zespół, Tadeusz WIELECKI - Piano Concerto No. 2, Zygmunt KRAUZE - Poemat  Apollinaire’a, na recytującego pianistę i 12 instrumentów, Zbigniew PENHERSKI - Mała litania 2 na Orkest de ereprijs

Wstęp wolny

Poniedziałek, 27. 06. 2016, godz. 19.00
SREBRNY JUBILEUSZ MUSICONU

Organizator: Firma fonograficzna MUSICON, www.musicon.pl

Wykonawcy: 
Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński

Michał Sławecki dyrygent
Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” 
Maciej Bolewski organy
Maciej Wieloch dyrygent
Andrzej Chorosiński organy
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia
Anna Szostak
dyrygent
Julian Gembalski organy, fortepian
Olga Pasiecznik sopran
Natalia Pasiecznik
fortepian

Program:
Bogurodzica, Responsorium. prolixum Virgo fruens, Hymnus Nova procul, Invitatorium Omnes fratres, ps. 94, Responsorium prolixum II Expeditus currit Offertorium Ave Maria, Wacław z Szamotuł - Alleluja. Chwalcie Pana, Mikołaj ZIELEŃSKI - O gloriosa Domina, Grzegorz Gerwazy GORCZYCKI - In virtute tua, Stefan STULIGROSZ - O matko miłościwa oraz Dobry Pasterz, Samuel SCHEIDT - Wariacje n/t. Gagliardy Johna Dowlanda, Wolfgang Amadeusz MOZART - Andante, KV 616, Justin H. KNECHT - Temat z  4 wariacjami, Giovanni Pierluigi da PALESTRINA - Stabat Mater, Bartłomiej PĘKIEL - Agnus Dei z I Missa senza le cerimonie, Fryderyk CHOPIN (opr. Wojciech Barczyński) - Etiuda E-dur, Utwory z Warszawskiej tabulatury organowej (XVII w.), Johann Jacob FROBERGER, Johann PACHELBEL, Julian GEMBALSKI - Improwizacje, Karol SZYMANOWSKI - Pieśni kurpiowskie (wybór)

Wstęp za zaproszeniami. Zainteresowanych prosimy są o kontakt pod adresem: jubileusz@musicon.pl

Czwartek, 30. 06. 2016, godz. 19.00
LUTOSŁAWSKI RETUNED

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Cracovia Andante
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wykonawcy:
Szymon Klima klarnet
Piotr Wyleżoł fortepian
Adam Kowalewski kontrabas, gitara basowa

Koncertowi towarzyszy wystawa fotografii Alicji Dybowskiej

Bilety w cenie 30 zł 

Piątek, 1. 07. 2016, godz. 20.00
22 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce
Galowy Koncert Inauguracyjny
Stefano Bollani/ Jesper Bodilsen/ Morten Lund Trio - Włochy/Dania

Organizator: Fundacja JAZZ ART
Partner Koncertu: Włoski Instytut Kultury, Ambasada Włoch w Warszawie

Wykonawcy:
Stefano Bollani fortepian
Jesper Bodilsen kontrabas
Morten Lund perkusja

Bilety w cenie 70 zł 

Sobota, 9. 07. 2016, godz. 19.00
XXIII MIĘDZYNARODOWA LETNIA AKADEMIA MUZYKI DAWNEJ
W duchu Italii
Koncert inauguracyjny, dedykowany pamięci Fransa Brüggena
Styl włoski

Organizator: Fundacja Concert Spirituel i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Daniel Brüggen, Agata Sapiecha, Małgorzata Muzyka-Gołogórska, Teresa Kamińska, Donna Agrell, Nicholas Parle, Marco Vitale, Weronika Janyst
Orkiestra IL Tempo / Agata Sapiecha

Gościnnie: Simon Standage, Frank de Bruine

Program: Georg Friedrich Händel, Giovanni Battista Sammartini, Antonio Vivaldi, Arcangelo Corelli, Johann Sebastian Bach

Bilety w cenie 35 zł 

Niedziela, 10. 07. 2016, godz. 19.00
XXIII MIĘDZYNARODOWA LETNIA AKADEMIA MUZYKI DAWNEJ
W duchu Italii - Włosi za granicą

Organizator: Fundacja Concert Spirituel i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Joanna Freszel sopran
Jan van Elsacker tenor
Collegium Musicum 90 / Simon Standage
IL Tempo / Agata Sapiecha


Program:
Francesco Maria Veracini, Giovanni Francesco Anerio, Aldebrando Subissati, Tarquinio Merula, Pietro Locatelli, Pietro Castrucci, Giovanni Alberto Ristori, Francesco Geminiani

Bilety w cenie 35 zł 

Czwartek, 21. 07. 2016, godz. 19.00
Varius Manx i Kasia Stankiewicz
Koncert Jubileuszowy

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i J&J MUSICART LTD

Wykonawcy: 
Kasia Stankiewicz śpiew
Varius Manx:
Robert Janson
gitara
Paweł Marciniak gitara basowa
Michał Marciniak gitara
Sławomir Romanowski perkusja
Michał Kobojek
saksofon
Paweł Furmaniak instrumenty klawiszowe
gościnnie:
Włodek Pawlik fortepian
Mateusz Smoczyński skrzypce
Robert Majewski trąbka
José Torres instrumenty perkusyjne

Bilety w cenie 50 zł

­Sobota, 20. 08. 2016, godz. 18.00
Koncert polskich kompozytorek

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Lilianna Zalesińska mezzosopran
Piotr Szymanowicz fortepian

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

Program:
Alicja GRONAU - Ze Szwecji do Polski - sześć miniatur na fortepian solo (2016), Dwie pieśni do słów własnych na mezzosopran fortepian (2013), Iwona KISIEL - Trzy miniatury na fortepian solo, Olga HANS - Nie pójdę tą ścieżką do słów Leopolda Staffa na głos i fortepian (2016), Monika KĘDZIORA - micro-nano-mos - siedem miniatur  na fortepian solo (2015), E.D. na mezzosopran i fortepian – monodram do słów Emily Dickinson (2011), Aleksandra GARBAL - Preludia na fortepian solo, nr 1-4 (2011-2014), Poezye Michelangelo Buonarrotego na mezzosopran i fortepian (2016)

Bilety w cenie 15 zł 

 fdr;thlmr';homekmpowokmokomowkmokaokmaomkaokmoakaokmaomaockmcqpmjm0mjmcwpcp,opkpokpaokxpaopock :


Chopin_i_jego_2016___d__ugie.png


Dyrektor Artystyczny
STANISŁAW LESZCZYŃSKI

Organizatorzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Program 2 Polskiego Radia

Bilety na imprezy w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego:

  • Warsztaty dla dzieci: w cenie 10 zł
  • Koncerty: w cenie - I strefa: 50 zł / 25 zł, II strefa: 40 zł / 20 zł 
dostępne na stronie bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Fryderyka Chopina (Warszawa, ul. Okólnik 1, czynne od wtorku do niedzieli w godz. 11.00–19.00). Kasy akceptują karty kredytowe.

więcej informacji na stronie www.festival.nifc.pl/

Poniedziałek, 22. 08. 2016, godz. 17.00
WARSZTATY DLA DZIECI

Wykonawcy: Amphion Wind Ensemble

Wtorek,  23. 08. 2016, godz. 17.00
Koncert kameralny

wykonawcy:
Amphion Wind Ensemble

Program:
Gioacchino ROSSINI - Il Barbiere di Siviglia (opera w transkrypcji Vincenzo Gambaro)

Wtorek,  23. 08. 2016, godz. 20.00
Recital fortepianowy

wykonawca:
Georgijs Osokins fortepian

Program: Domenico SCARLATTI - Sonata fortepianowa d-moll L.108, Siergiej RACHMANINOW - Barkarola g-moll op. 10 nr 3, Preludium G-dur op. 32 nr 5, Etiuda es-moll op. 33 nr 5, Etiuda c-moll op. 39 nr 7, Fragments, Polka de W.R., Aleksandr SKRIABIN - Walc As-dur op. 38, Preludium b-moll op. 37 nr 1, Preludium b-moll op. 11 nr 16, Etiuda dis-moll op. 8 nr 12, Domenico SCARLATTI - Sonata fortepianowa h-moll L. 33, Fryderyk CHOPIN - Barkarola Fis-dur op. 60, Sonata h-moll op. 58

Czwartek, 25. 08. 2016, godz. 17.00
Recital wokalny

wykonawcy:
Mariusz Godlewski baryton
Radosław Kurek fortepian

Program:
Robert SCHUMANN - Diechterliebe op. 48 (sł. Heinrich Heine), Fryderyk CHOPIN - Pieśni (wybór), Fryderyk CHOPIN / Ferenc LISZT - 6 pieśni, Robert SCHUMANN - Cykl "Pieśni poranne" op. 133

Czwartek, 25. 08. 2016, godz. 20.00
Koncert kameralny

wykonawcy:
Quatuor Mosaïques

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - Kwartet smyczkowy op. 130, Grosse Fugue op. 133, Johann Benjamin GROSS - III Kwartet f-moll op. 37

Poniedziałek, 29. 08. 2016, godz. 17.00
Nadzwyczajny koncert kameralny

wykonawcy:
Nelson Goerner fortepian
Paweł Wakarecy fortepian
Paul Meyer klarnet
Jakub Jakowicz skrzypce
Janusz Wawrowski skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka altówka
Marcin Zdunik wiolonczela
Sławomir Rozlach kontrabas
Łukasz Długosz flet

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Kwintet klarnetowy A-dur KV 581, Wolfgang Amadeus MOZART / Johann Nepomuk HUMMEL - Symfonia g-moll  KV 550, Józef NOWAKOWSKI - Kwintet fortepianowy Es-dur op. 17

Czwartek, 1. 09. 2016, godz. 20.30
XIII Festiwal Warszawa Singera:
koncert Francesco Bruno Trio
„WITAM”

Organizatorzy: Fundacja Shalom we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Warszawie i Agencją Muzyczną Polskiego Radia

Wykonawcy:
Francesco Bruno Trio (Włochy):
Francesco Bruno gitara, kompozycje
Marco Rovinelli instrumenty perkusyjne
Jacopo Ferrazza kontrabas

Bilety w cenie 30 zł

Niedziela, 4. 09. 2016, godz. 19.00
Nowowiejski-Pałłasz-Bloch

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Polski Chór Kameralny
Jan Łukaszewski
dyrygent

Program: 
Feliks NOWOWIEJSKI - Teka Białowieska, op. 56:  Ryś w borze, Dąb rażony piorunem, Taniec na uroczysku, Augustyn BLOCH - Anenaiki, Exaltabo te,  Edward PAŁŁASZ - Et…, Dwie pieśni do słów Osipa Mandelsztama: Zima, Ja skażu t’iebie

Bilety w cenie 35 zł

Wtorek, 6. 09. 2016, godz. 19.00
POLSKO-UKRAIŃSKIE MUZYCZNE DIALOGI
Koncert z okazji 25. Rocznicy Niepodległości Ukrainy

Organizator: Fundacja „Pro Musica Viva” przy współpracy Stołecznej Estrady

Wykonawcy:
Zespół Kameralny KIJOWSCY SOLIŚCI
Roman Rewakowicz
dyrygent

Program:
Tomasz OPAŁKA - HemiSphere (2013), Zoltan ALMASZI - Concerto grosso (2004), Igor SZCZERBAKOW - Warum (2002), Zygmunt KRAUZE - Aus aller Welt stammende (1973), Maciej ZIELINSKI - Shining II (2006), Oleksandr SZYMKO - Sny starego lasu (2005), Valentin SILVESTROV - Stille Music (2002), Wojciech KILAR - Orawa (1986)

Bilety w cenie 25 zł 

Niedziela, 11. 09. 2016, godz. 19.00
Inauguracja sezonu koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa, Narodowy Instytut Audiowizualny

Program: Feliks Nowowiejski - Powrót syna marnotrawnego oratorium

Wykonawcy:
Anna Lubańska mezzosopran
Mateusz Zajdel tenor
Adam Palka bas
Chór Filharmonii Narodowej
prof. Henryk Wojnarowski
przygotowanie chóru
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent, kierownictwo artystyczne

Bilety w cenie 35 zł  

Wtorek, 13. 09. 2016, godz. 19.00
Koncert Agencji Muzycznej z cyklu W dobrym towarzystwie
Yanina 4Gramy "Kręci się"

Wykonawcy:
YANINA 4Gramy:
Janusz YANINA Iwański
śpiew, gitary
Darek Bafeltowski gitary, chórki
Djatri Kural bas
Przemek Pacan perkusja, chórki

W programie:
autorskie piosenki z płyty "Kręci się" oraz niespodzianki

Bilety: w cenie 30 zł 

Czwartek, 15. 09. 2016, godz.  19.00
Koncert Agencji Muzycznej z cyklu W dobrym towarzystwie
KINGA GŁYK QUARTET

Wykonawcy:
KINGA GŁYK QUARTET:
Kinga Głyk
gitara basowa
Irek Głyk perkusja
Piotr Wyleżoł  instrumenty klawiszowe
Andrzej Gondek  gitara

Bilety w cenie 30 zł

Poniedziałek, 19. 09. 2016, godz. 19.30
59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich

Olga Neuwirth – Zagubiona autostrada, opera

Libretto: Elfriede Jelinek, Olga Neuwirth na podstawie scenariusza Davida Lyncha i Barry’ego Gifforda
Reżyseria: Natalia Korczakowska
Scenografia: Anna Met
Kostiumy: Marek Adamski
Choreografia: Tomek Wygoda
Wideo: Marek Kozakiewicz
Live electronics: Krzysztof Gawlas
Światło: Jaqueline Sobiszewski
Produkcja: Olga Sobkowicz, Małgorzata Szabłowska, Fundacja Szabłowska Studio

Wykonawcy:
Fred / Pete: Holger Falk baryton, aktor
Alice / Renee: Barbara Kinga Majewska sopran
Mr. Eddie: David Moss śpiewak, aktor
Mystery Man: Piotr Łykowski kontratenor
Andy: Michał Sławecki kontratenor 
Matka Pete’a: Marta Zięba aktorka 
Ojciec Pete’a: Dariusz Maj aktor
Dyrektor więzienia / Arnie: Rafał Kronenberger aktor
Ed / Strażnik / Detektyw Hank: Andrzej Olejnik aktor
Al / Lekarz / Detektyw Lou: Dariusz Bronowicki aktor
Instrumentaliści NARODOWEGO FORUM MUZYKI FILHARMONII WROCŁAWSKIEJ
Mieczysław Unger
dyrygent

Wtorek, 20. 09. 2016, godz. 19.30
59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
TALEA ENSEMBLE
David Adamcyk
live electronics

Program: Steven Kazuo TAKASUGI - Sideshow  (premiera polska)

Piątek, 23. 09. 2016, godz. 19.30
59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Shigeko Hata sopran
Andrzej Bauer wiolonczela
EUROPEAN WORKSHOP FOR CONTEMPORARY MUSIC
Rüdiger Bohn
dyrygent

Program:
Marcin BORTNOWSKI - Oczekiwanie, Mark ANDRE - ni, Ondřej ADÁMEK - Karakuri - Poupée mécanique, Salvatore SCIARRINO - Introduzione all’oscuro

Sobota, 24. 09. 2016, godz. 18.00
Cinematic Piano

Organizator: Arte Fundacja Kultury i Edukacji

Wykonawca:
Aleksander Dębicz fortepian

Bilety do kupienia na eBilet.pl                                    
http://www.ebilet.pl/klasyka/koncert/cinematic-piano/

Niedziela, 25. 09. 2016, godz. 19.00
Inauguracja sezonu artystycznego 2016/2017 Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus
Odcienie Romantyzmu

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Celina Kotz skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Marek Pijarowski
dyrygent

Program:
Zygmunt NOSKOWSKI - Poemat symfoniczny „Step” op. 66, Henryk WIENIAWSKI - Koncert  skrzypcowy d-moll op. 22, Siergiej RACHMANINOW - Tańce symfoniczne op. 45

Bilety w cenie: normalne – 40 zł, ulgowe 32 zł, 28 zł, 10 zł

Osoby posiadające bilety ulgowe zobowiązane są do okazania przy wejściu do Studia aktualnego dokumentu uprawniającego do zniżki.

Czwartek, 29. 09. 2016, godz. 19.00
Polish Music in China - nadzwyczajny koncert przed festiwalem w  Chinach

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Kręgi Sztuki

Wykonawcy:
Wojciech Konikiewicz Trio
w składzie:
Wojciech Konikiewicz fortepian
Artur Lipiński perkusja
Maciej Matysiak  bas

W programie: Tradycyjne melodie  polskie i chińskie w jazzowym opracowaniu

Bilety: 30 zł

Piątek, 30. 09. 2016, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu
THE BAD PLUS

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
THE BAD PLUS
Reid Anderson
kontrabas
Ethan Iverson fortepian
Dave King perkusja

Bilety w cenie 60 zł. Bilety na stronie sklep.polskieradio.pl  wyprzedane. Dostępne jest jeszcze kilka miejsc na stronie: adamiakjazz.pl

Sobota, 1. 10. 2016, godz. 19.00
Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2016
„Do przodu żyj!”

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Aga Zaryan śpiew
Royal String Quartet
Nikola Kołodziejczyk Orchestra
Nikola Kołodziejczyk
dyrygent

W programie: Jan Krenz, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Nikola Kołodziejczyk

Bilety w cenie 30 zł 

Niedziela, 2. 10. 2016, godz. 20.00
LAM - premiera płyty nowego zespołu Wacława Zimpla

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Toinen Music

Wykonawcy:
LAM:
Wacław Zimpel klarnet, klarnet altowy, klarnet basowy, loop station, delay
Hubert Zemler perkusja, metalofon, syntezator
Krzysztof Dys fortepian, organy

Bilety w cenie 35 zł 

Poniedziałek, 3. 10. 2016, godz. 19.00
Jazz Jamboree 2016
PSM: Poprawski / Smoczyński / Miśkiewicz
Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia
Warsaw Academic Big Band p/d Piotra Kostrzewy

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Współorganizatorzy:Fundacja Jazzarium, Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Polskie Stowarzyszenie Jazzowe

Wykonawcy: 
PSM:
Łukasz Poprawski, Jan Smoczyński, Michał Miśkiewicz

oraz
Warsaw Academic Big Band p/d Piotra Kostrzewy

Bilety w cenie 20 zł

Wtorek, 4. 10. 2016, godz. 19.00
Jazz Jamboree 2016
Jerzy Małek  Group “Forevelle”

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Współorganizatorzy:Fundacja Jazzarium, Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Polskie Stowarzyszenie Jazzowe

Wykonawcy:
Jerzy Małek  Group “Forevelle”:
Jerzy Małek
trąbka
Piotr Chęcki  saksofon tenorowy
Maciej Kądziela saksofon altowy
Dominik Kisiel fortepian, instrumenty klawiszowe
Krzysztof Łochowicz gitara
Andrzej Święs kontrabas
Sławomir Koryzno perkusja

Bilety w cenie 30 zł 

Środa, 5. 10. 2016, godz. 19.00
Jazz Jamboree 2016
Orkiestra  NAXOS Mila Kurtisa

Organizator: Fundacja Jazzarium
Współorganizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Polskie Stowarzyszenie Jazzowe

Wykonawcy:
Orkiestra NAXOS:
Milo Kurtis
demiurg, klarnet, trombita, instr.perk.
Konstanty Joriadis syntezatory, śpiew, kier. muzyczne
Rasm Al-Mashan śpiew
Mateusz Szemraj gitara, oud, saz, bouzouki
Michał Kapczuk kontrabas, gitara basowa
Sebastian Kuchciński perkusja
Adeb Chamoun instrumenty perkusyjne
Marek Podkowa saksofony

Bilety w cenie 30 zł 

Czwartek, 6. 10. 2016, godz. 19.00
Jazz Jamboree 2016
ForTune przedstawia:
Paweł Wszołek Quintet
Wojtek  Pulcyn  Project  “Tribute to Charlie Haden”

Organizator: Fundacja Jazzarium
Współorganizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Polskie Stowarzyszenie Jazzowe

Wykonawcy:
Paweł Wszołek Quintet:
Paweł Wszołek
kontrabas
Mateusz Śliwa saksofon
Łukasz Kokoszko gitara
Sebastian Zawadzki fortepian
Grzegorz Pałka perkusja
oraz
Wojciech Pulcyn kontrabas z zespołem

Bilety w cenie 30 zł 

Piątek, 7. 10. 2016, godz. 19.00
Jazz Jamboree 2016
Patrycja Zarychta Project
Jazzpospolita

Organizator: Fundacja Jazzarium
Współorganizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Polskie Stowarzyszenie Jazzowe

Wykonawcy:
Patrycja Zarychta  śpiew
Piotr Bolanowski instrumenty klawiszowe
Paweł Rozmarynowski
gitara basowa, kontrabas
Marcin "Raq" Rak
perkusja
Olaf Węgier
saksofon
Klaudiusz Kłosek
trąbka
Magda Wasylik
chórki
Patrycja Ciska
chórki
Jazzpospolita:
Stefan Nowakowsk
i gitara basowa, kontrabas
Wojtek Oleksiak perkusja
Michał Przerwa-Tetmajer gitara
Michał Załęski fortepian, instrumenty klawiszowe

Bilety w cenie 40 zł 

Sobota, 8. 10. 2016, godz. 19.00
Koncert z okazji 80. urodzin Agnieszki Osieckiej
Kiedy mnie już nie będzie – piosenki Agnieszki Osieckiej

Organizatorzy: Fundacja Okularnicy, Program 1 Polskiego Radia
Koncert zorganizowano dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta st. Warszawy

Wykonawcy:
Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego
Andrzej Borzym
dyrygent

goście specjalni: Magda Umer i Agata Passent
prowadzenie koncertu: Paweł Sztompke

Niedziela, 9. 10. 2016, godz. 11.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu „Śpiewajmy z Agatą Steczkowską” Śpiewamy, bo uwielbiamy

Organizatorzy: Program 1 Polskiego Radia, Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej
Projekt powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu Ninateka.pl.

Wykonawcy: Chór Agaty Steczkowskiej

Prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

W programie: polskie piosenki tradycyjne i popularne

Bilety w cenie 10 zł

Niedziela, 9. 10. 2016, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa i Austriackie Forum Kultury

Wykonawcy:
Stefan Stroissnig fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Christoph Campestrini
dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - Uwertura Egmont, Wolfgang Amadeus MOZART - Koncert fortepianowy nr 20 d-moll KV466, Franz SCHUBERT - IV Symfonia c-moll Tragiczna D 417

Bilety w cenie 35 zł 

Wtorek, 11. 10. 2016, godz. 19.30
Don Kichote wg Józefa Wilkonia

Organizatorzy: Chain Fundacja Chem Poland na Rzecz Kultury i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
aktorzy: Maja Komorowska, Wiktoria Wolańska, Robert Kowalski, Maciej Gąsiorek
oraz
Artur Janda bas-baryton
Robert Kowalski baryton
Michał Nagy gitara
Maciej Łukaszuk wiolonczela
Aleksander Tomaszkiewicz wiolonczela
Lilianna Stawarz klawesyn
Oliwia Grabowska fortepian

Wstęp za zaproszeniami

Środa, 12. 10. 2016, godz. 19.00
III Bitwa Tenorów na róże

Organizator: Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Wykonawcy:
Mateusz Zajdel tenor
Miłosz Gałaj tenor
Wojciech Sokolnicki tenor
Hubert Stolarski tenor
Grażyna Brodzińska sopran
Marcelina Beucher sopran
Kamila Cholewińska-Lendzion sopran
Alicja Węgorzewska mezzosopran
Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego
Piotr Sułkowski dyrygent

poprowadzenie koncertu Alicja Węgorzewska i Marcin Cejrowski

W programie: hity operowe, piosenki filmowe oraz duety operetkowe

Bilety w cenie od 75 do 158 zł dostępne na stronie Bilety24

Czwartek, 13. 10. 2016, godz. 20.00
Rezonant czerwieni

Organizator: Fundacja Inicjatyw Twórczych Sfera Harmonii

Wykonawcy:
In:te:gro:
Ania Karpowicz
flet
Agnieszka Guz skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska altówka

prowadzenie Agnieszka Topolska

W programie:
Paul KLETZKI, Ignacy ZALEWSKI, Adam PORĘBSKI*, Wojciech BŁAŻEJCZYK*, Zofia DOWGIAŁŁO*

* prawykonania

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Zamówienia Kompozytorskie"

Wstęp wolny

Sobota, 15. 10. 2016, godz. 11.00
Koncert Agencji Muzycznej nie tylko dla dzieci
„I co to tak stuka”

Patronat medialny: Program 3 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Warsaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki
dyrygent
Piotr Iwicki instrumenty perkusyjne

Prowadzenie koncertu: Katarzyna Stoparczyk

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART - Serenata Notturna KV 239, Johann STRAUSS - Polka Pizzicato, Leopold MOZART - Symfonia dziecięca, Georges BIZET - Uwertura do opery „Carmen” oraz dawne tańce pt. Suita Capriol zebrane i opracowane przez Petera Warlocka

Bilety w cenie 30 zł 

Niedziela, 16. 10. 2016, godz. 19.00
TANSMAN FESTIVAL 2016
Prolog: Tansman – Górecki
Światowe prapremiery

Organizatorzy: Stowarzyszenie Promocji Kultury im. A. Tansmana, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Jerzy Maksymiuk
dyrygent
Anna Górecka fortepian

Program:
Aleksander TANSMAN - Stèle in memoriam Igor Stravinsky na orkiestrę symfoniczną, Mikołaj GÓRECKI - Orfeusz i Eurydyka na orkiestrę symfoniczną - prapremiera światowa, Henryk Mikołaj GÓRECKI - Dwa Postludia Tristanowskie i Chorał op. 82 na orkiestrę symfoniczną (orkiestracja Mikołaj Górecki) - prapremiera światowa, Małe Requiem dla pewnej Polki op. 66 na fortepian i 13 instrumentów

Przed koncertem i podczas przerwy będzie można zakupić w cenie promocyjnej 40 zł książkę: Andrzej Wendland, Górecki. IV Symfonia Tansman Epizody. Fenomen, Żywioł, Tajemnica, Łódź 2016, ss. 338 wraz z płytą CD, Górecki, IV Symfonia Tansman Epizody op. 85, wyk. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, Mirosław J. Błaszczyk (rejestracja Polskie Radio podczas premiery polskiej na TANSMAN FESTIVAL 2015)

Bilety w cenie 40 zł

Środa, 19. 10. 2016, godz. 19.00   
Koncert poświęcony pamięci Miry Kubasińskiej
Mira, na obu brzegach tęczy….

Organizatorzy: Agencja Muzyczna , Studio Reda Music, Europejska Wyższa Szkoła w Sopocie – Zamkowa Góra 25

Wystąpią:
Grażyna Łobaszewska śpiew
Katarzyna Kołodziejczyk
śpiew, flet
Krzysztof Jerzy Krawczyk KG Band:
Krzysztof Krawczyk
śpiew, gitara
Zbigniew Nikodemski 
instrumenty klawiszowe
Grzegorz  Szelewa
perkusja
Dariusz Bełdowski
gitara basowa
Łukasz Jabłoński
gitara
Kuba Niedziałek
gitara

Prowadzenie koncertu Marek Wiernik

Bilety w cenie 50.00 zł 

Sobota, 22. 10. 2016, godz. 20.00
12. Festiwal Kwartesencja

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Maciej Frąckiewicz akordeon
Royal String Quartet:
Izabella Szałaj-Zimak
I skrzypce
Elwira Przybyłowska II skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

Program:
Jan KRENZ - Musica da camera per quartetto d’archi, Krzysztof PENDERECKI - Sinfonietta na akordeon solo, Wolfgang RIHM - Fetzen 3, 5, 6, 8

Bilety: wstęp wolny

Niedziela, 23. 10. 2016, godz. 20.00
12. Festiwal Kwartesencja

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Mischa Kozłowski fortepian
Royal String Quartet:
Izabella Szałaj-Zimak
I skrzypce
Elwira Przybyłowska II skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

Program:
Mieczysław WEINBERG - Kwintet fortepianowy op. 18, Zygmunt KONIECZNY - Kwartet smyczkowy (premiera)

Bilety: wstęp wolny

Piątek, 28. 10. 2016 19:30
Światowa Scena Jazzu - Piotr Damasiewicz Quintet

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Piotr Damasiewicz - trąbka
Gerard Lebik - saksofon tenorowy
Artur Tuznik - fortepian
Maksymilian Mucha - bas
Krzysztof Dziedzic - perkusja

Bilety w cenie 35 zł 

Sobota, 29. 10. 2016.00, godz. 18.00
Hej Zabrzmij Pieśni
Koncert Galowy
110 lat Chóru Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego Harfa

Organizator: Towarzystwo Śpiewacze Harfa

Wykonawcy:
Anna Włodarczyk sopran
Adam Kruszewski baryton
Julia Łopuszyńska harfa
Joanna Laszczkowska fortepian
Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego Harfa
Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Paweł Choina
dyrygent

Prowadzenie koncertu Paweł Bekanowski

Wstęp za zaproszeniami

Niedziela, 30. 10. 2016, godz. 18.00
Koncert w ramach IX Festiwalu Polskiej Muzyki Kameralnej

Organizatorzy: Fundacja Camerata Vistula  i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Pedro Carrero puzon
Anna Wróbel wiolonczela
Polska Orkiestra Radiowa
Monika Wolińska
dyrygent

Program:
Piotr WRÓBEL - Polonez, Zygmunt NOSKOWSKI – Morskie oko, uwertura koncertowa op. 19 Andrzej KULIKOWSKI - Koncert wiolonczelowy, Piotr WRÓBEL - Koncert puzonowy

Bilety w cenie 20 zł

Środa, 2. 11. 2016, godz. 19.00
Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia
Teatr Pijana Sypialnia - "Osmędeusze" Mirona Białoszewskiego

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Autor: Miron Białoszewski

Reżyser: Stanisław Dembski

Akompaniator: Wojciech Gawrych

Kierownik muzyczny: Daniel Zieliński

Wykonawcy:
Teatr Pijana Sypialnia:
Katarzyna Lasota, Karolina Lichocińska, Sławomir Narloch, Jakub Pawlak, Sebastian Słomiński

Bilety w cenie 15 zł  

Piątek, 4. 11. 2016, godz. 17.00
Kawiarenka "Słodkiego Radia Retro" - Gloria Artis dla Jana Zagozdy

Wystąpią:
Halina Kunicka
, Barbara Dunin, Jolanta Kubicka, Adrianna Godlewska, Justyna Reczeniedi, Tadeusz Woźniakowski, Andrzej Rosiewicz, Andrzej Bychowski, Barbara Rybałtowska i Natalia Kowalenko
oraz Andrzej Płonczyński fortepian

Wstęp: wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w kasie Studia na godzinę przed koncertem, istnieje możliwość otrzymania zaproszenia w Programie 1 Polskiego Radia podczas audycji "Muzyczna Jedynka" od 21.10.2016 do wyczerpania puli  w godz. 13-15

Sobota, 5. 11. 2016, godz. 11.00
Koncert Agencji Muzycznej nie tylko dla dzieci
Mozart w podróży, to dobrze wróży

Wykonawcy:
Warsaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki
dyrygent

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Katarzyna Stoparczyk

W programie:
Wolfgang Amadeus MOZART , Johann Sebastian BACH, Georges BIZET, Antonio VIVALDI, Romuald TWARDOWSKI, tradycyjne melodie z Dzikiego Zachodu, Peter WARLOCK, Zequinha de ABREU

Bilety w cenie 30 zł  

Sobota, 5. 11. 2016, godz. 19.00
Koncert Agencji Muzycznej Polskiego Radia z cyklu W dobrym towarzystwie
Alina Trance Fusion

Wykonawcy:
Alina Mleczko saksofony sopranowy i altowy (Polska)
Buba Badije Kuyateh kora afrykańska (Gambia)
Wojciech Gumiński kontrabas
Kuba Pogorzelski bębny afrykańskie
Albert Karch perkusja
gościnnie: Agnieszka Wilczyńska śpiew

Bilety w cenie 30 zł  

Niedziela, 6. 11. 2016, godz. 19.00
Muzyczna Scena Tradycji

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Węgierski Instytut Kultury w Warszawie w Warszawie
Współpraca: Narodowy Instytut Audiowizualny

Wykonawcy:
Buda Folk Band
(Węgry)
Ádám Takács altówka, skrzypce, śpiew
Andor Maruzsenszki skrzypce
Márton Éri altówka
Gerő Szabó Csobán kontrabas
Sándor Csoóri altówka, tambura, koboz, śpiew
Soma Salamon akordeon, flet
Gościnnie:
Anna Márczi śpiew

Prowadzenie koncertu: Kuba Borysiak

Bilety: w cenie 20 zł 

Wtorek, 8. 11. 2016, godz. 19.00
III Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego

Organizator: Fundacja AVE ARTE

Wykonawcy: 
Janina Fialkowska fortepian
Paweł Gusnar saksofon altowy
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Jean-Marc Grob
dyrygent

Program:
Ignacy Jan PADEREWSKI – Uwertura Es-dur na orkiestrę symfoniczną, Koncert fortepianowy a-moll op. 17, Frank MARTIN – Ballada na saksofon altowy i orkiestrę, Arthur HONEGGER – V Symfonia

Wstęp za zaproszeniami. Istnieje możliwość uzyskania zaproszenia pod adresem:
http://ignacyjanpaderewski.com/pl/kontakt

Czwartek, 10. 11. 2016, godz. 19.30
Kantata o Chrzcie Polski (prawykonanie)

Organizatorzy: Fundacja Rozwoju Sztuki SONORIS i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Robert Morawski fortepian
Cellonet
Andrzej Bauer
kierownictwo artystyczne
Chór Polskiego Radia
Zespół kameralny Sinfonii Varsovii
Szymon Wyrzykowski
dyrygent

Program:
Aleksander KOŚCIÓW (1974) - Kantata o Chrzcie Polski (prawykonanie), specjalne zamówienie kompozytorskie z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski

Bilety w cenie 35 zł 

Sobota, 12. 11. 2016, godz. 19.00  
Recital fortepianowy
Piotr Orzechowski ‘Pianohooligan’

Organizatorzy: UNIVERSAL, Program 2 Polskiego Radia

Program: Piotr ORZECHOWSKI - 24 Preludes & Improvisations


Bilety w cenie 35 zł 

Niedziela, 13. 11. 2016, godz. 19.00
Koncert promujący nową płytę Zbigniewa Namysłowskiego Polish Jazz – YES!

Organizatorzy: Warner Music Poland Sp. z o.o. i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Zbigniew Namysłowski Quintet:
Zbigniew Namysłowski
saksofony: sopranowy, altowy i sopranino
Jacek Namysłowski puzon
Sławek Jaskułke fortepian
Andrzej Święs kontrabas
Grzegorz Grzyb perkusja

Bilety w cenie 35 zł 

Poniedziałek, 14. 11. 2016, godz. 20.00

Organizatorzy: Austriackie Forum Kultury i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Ensemble RECONSIL Wien
Roland Freisitzer
dyrygent

W programie: fragmenty ścieżek dźwiękowych z austriackich filmów połączone z projekcją filmów

Bilety w cenie 35 zł

Wtorek, 15. 11. 2016, godz. 19.30
Koncert galowy

Organizatorzy: Jeunesses Musicales Poland, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Bartosz Koziak wiolonczela
Wojciech Walczak prowadzenie zespołu
Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO
Adrián Varela
dyrygent

Prowadzenie koncertu Jacek Hawryluk

Program:
Antonín DVOŘÁK – Koncert h-moll na wiolonczelę i orkiestrę op. 104, Ludwig van BEETHOVEN – V symfonia c-moll op. 67, Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO 2016 – kompozycja własna

Wstęp - zaproszenia

Środa, 16. 11. 2016, godz. 19.00
JANUSZ STROBEL & SINFONIA VIVA "ŚLAD" - premiera płyty
oraz obchody 50-lecia pracy artystycznej

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i House of Music

Wykonawcy:
Janusz Strobel gitara klasyczna
Paweł Pańta kontrabas
Luis Ribeiro instrumenty perkusyjne
Orkiestra Sinfonia Viva
Tomasz Radziwonowicz
dyrygent

Prowadzenie koncertu:  Artur Andrus 

Bilety: 50 zł 

Piątek, 18. 11. 2016, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu

Michał Urbaniak Quartet

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Michał Urbaniak skrzypce, saksofon
Gabriel Niedziela gitara
Krzysztof Dziedzic
perkusja
Wojciech Karolak
organy Hammonda

Bilety w cenie 50 zł - wyprzedane

Sobota, 19. 11. 2016, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Michaił Jurowski w Warszawie

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Irina Papenbrock mezzosopran
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Michaił Jurowski
dyrygent

Program:
Richard WAGNER - „Idylla Zygfryda” WWV 103, Preludium i Miłosna śmierć Izoldy z dramatu muzycznego „Tristan i Izolda”, Ludwig van BEETHOVEN - VI Symfonia F-dur op. 68, „Pastoralna”

Bilety: 

Niedziela, 20. 11. 2016, godz. 11.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu „Śpiewajmy z Agatą Steczkowską”
Ojczyźnie naszej śpiewajmy

Organizatorzy: Radiowa Jedynka, Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej
Projekt powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu Ninateka.pl

Wykonawcy: Chór Agaty Steczkowskiej

Prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

W programie:
Pieśni w opracowaniu Agaty Steczkowskiej: Boże coś Polskę, Wojenko, wojenko, O mój rozmarynie, Przybyli Ułani, Serce w plecaku, Czerwone maki, Rozszumiały się wierzby płaczące, Pałacyk Michla, Maszerują strzelcy, Pierwsza brygada, Płonie ognisko i szumią knieje, Jak długo w sercu naszym, Deszcz jesienny, Dziś do Ciebie przyjść nie mogę, Kozak, Rota

Bilety w cenie 10 zł

Niedziela, 20. 11. 2016, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Shirley Brill klarnet
Polska Orkiestra Radiowa
Alexander Humala
dyrygent

Program:
Feliks NOWOWIEJSKI – Uwertura Swaty polskie, Sergiej PROKOFIEW – Sonata na klarnet i orkiestrę op. 94, Mieczysław KARŁOWICZ – Symfonia op. 7 Odrodzenie

Bilety w cenie 35 zł 

Czwartek, 24. 11. 2016, godz. 19.00
THE NEW YORK JAZZ COLLECTIVE
ŚPIEWAJMY DLA MAHALII

Organizatorzy: Ewa Uryga – Jazz & Classic i Agencja Muzyczna Polskiego Radia 

Wykonawcy:
Ewa Uryga śpiew
Mark Soskin fortepian
Dorota Piotrowska perkusja
Luques Curtis kontrabas

Bilety w cenie 60 zł 

Piątek, 25. 11. 2016, godz. 19.00
Koncert z okazji 25-lecia Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS

Wykonawcy:
Jarosław Żołnierczyk skrzypce
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus
Agnieszka Duczmal
dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN - Sonata „Księżycowa” (arr. J. Kowalewski),  Romuald TWARDOWSKI - Koncert skrzypcowy, Mieczysław KARŁOWICZ - Serenada

Bilety w cenie 30 zł 

Sobota, 26. 11. 2016, godz. 19.00
Koncert z okazji 25-lecia Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Część I
Recital Joanny Lewandowskiej oraz uroczyste wręczenie Złotego Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" Zbigniewowi Łapińskiemu

Część II
Trio Wojciecha Gogolewskiego z projektem „Skaldowie na jazzowo”

Bilety w cenie 40 zł 

Poniedziałek, 28. 11. 2016, godz. 19.30
Muzyczne Portrety z cyklu Partytury Fotograficzne

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Partytura fotograficzna: cykl scenicznych fotograficznych portretów muzyków autorstwa Antona Groscha

Kompozytorzy i wykonawcy:
Jerzy Kornowicz nadzór kompozytorski, fortepian, Tadeusz Wielecki kontrabas, Uliana Horbaczewska (Ukraina) śpiew, Mark Tokar (Ukraina) kontrabas, Hubert Zemler perkusja, Mieczysław Litwiński skrzypce, śpiew, Bart Pałyga wiolonczela el., śpiew, Anna Karpowicz flet,  Marta Grzywacz śpiew i Ryszard Latecki trąbka

Wstęp wolny ilość miejsc ograniczona

Wtorek, 29. 11. 2016, godz. 19.00
Koncert z okazji 25-lecia Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego
"Krzysztof Ścierański New Quartet i Goście"

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Krzysztof Ścierański New Quartet:
Krzysztof Ścierański
gitara basowa, gitara elektryczna
Przemysław Kuczyński perkusja
Michał Kobojek saksofon
Zbigniew Jakubek instrumenty klawiszowe
Goście:
Marek Bałata śpiew
Bernard Maseli wibrafon
Marek Raduli gitara elektryczna
Marcin Ścierański perkusja

Bilety w cenie 35 zł

Sobota, 3. 12. 2016, godz. 18.00
XXIV Nadzwyczajny Koncert Charytatywny
Nie tylko klasycznie
na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane

Organizatorzy: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego
w Warszawie, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Wykonawcy:
uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Soliści – tegoroczni maturzyści, laureaci konkursów polskich i międzynarodowych
Jakub Ćwikliński altówka
Aleksandra Janusz fortepian
Zofia Szlachcikowska skrzypce
Wawrzyniec Afek wiolonczela
oraz
Orkiestra Symfoniczna
Marta Kluczyńska
dyrygent
Szymanowski Young Power Big Band
Piotr Kostrzewa
kierownictwo artystyczne
Marcin Rogacewicz prowadzenie koncertu

W programie:
Wolfgang Amadeus MOZART, G. DÁVID, Fryderyk CHOPIN, Felix MENDELSSOHN-BARTHOLDY, David POPPER, Stanisław MONIUSZKO i standardy jazzowe

Wejściówki upoważniające do wejścia na Koncert do nabycia w Sekretariacie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, ul. Krasińskiego 1, tel. (22) 839-18-78, pon. – pt., w godz. 9.00-18.00

Niedziela, 4. 12. 2016, godz. 19.00 
Generacje XX

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa, Związek Kompozytorów Polskich i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Projekt realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wydarzenia artystyczne”.

Wykonawcy:
Joanna Freszel
sopran
Marta Grzywacz sopran
Bartosz Koziak wiolonczela
Piotr Pieron aktor, bas
Wojciech Gumiński gitara basowa
Łukasz Owczynnikow kontrabas 
Anna Sikorzak-Olek harfa 
Mateusz Szemraj gitara elektryczna
Marcin Świątkiewicz klawesyn
Polska Orkiestra Radiowa
Wojciech Michniewski
dyrygent

Program:
Joanna BRUZDOWICZ – Il pianto del Phoenix (Krzyk Feniksa) – na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną, Krzysztof PENDERECKI – Partita, na koncertujący klawesyn, gitarę elektryczną, basową, harfę, kontrabas i orkiestrę, Wojciech BŁAŻEJCZYK – Kolonia karna na orkiestrę symfoniczną, aktora dwie wokalistki i elektronikę - prawykonanie, Michał MOC – Fjör-ður (Fiord) na orkiestrę symfoniczną - prawykonanie, zamówienie ZKP w w ramach programu „Kolekcje-Zamówienia kompozytorskie”, Jana KMITOWA – Trzy fragmenty według Psalmów na orkiestrę

Wstęp wolny

Poniedziałek, 5. 12. 2016, godz. 19.00
Niezależna Scena Polskiego Radia
Randy Brecker / Włodek Pawlik Quartet
Laureaci Nagrody GRAMMY

Organizatorzy: Agencja Artystyczna Pawlik Relations i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Randy Brecker - trąbka
Włodek Pawlik - fortepian
Paweł Pańta - kontrabas, gitara basowa
Patryk Dobosz - perkusja

Bilety w cenie 70 zł

Wtorek, 6. 12. 2016, godz. 19.00
Koncert Nadzwyczajny
dedykowany Ofiarom stanu wojennego w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna, Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Radiowa Jedynka

Honorowy Patronat nad koncertem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – REQUIEM d-moll KV 626

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik sopran
Anna Radziejewska alt
Tomasz Krzysica tenor
Robert Gierlach bas
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Wojciech Semerau-Siemianowski
dyrygent

Bilety w cenie 50 zł

Czwartek, 8. 12. 2016, godz. 19.00
Koncert kameralny
"AutoPianoForte"

Organizator: Fundacja Przyjaciół "Warszawskiej Jesieni"
Partnerzy wydarzenia: Yamaha Music Europe GmbH oraz Program 2 Polskiego Radia

Wystąpią:
Joanna Freszel sopran
Michał Górczyński klarnet kontrabasowy
Trillingen Duo:
Iwona Jędruch
gongi/misy dźwiękowe
Małgorzata Kołcz kontrabas
Opium String Quartet

W programie: kompozycje solowe oraz kameralne z udziałem fortepianu autonomicznego [model Yamaha Disklavier] oraz sopranu, klarnetu, kontrabasu i kwartetu smyczkowego Ryszarda Osady, Anny Ignatowicz-Glińskiej, Jarosława Siwińskiego, Michała Górczyńskiego, Alicji Gronau, Jerzego Kornowicza i Krzesimira Dębskiego

Koncert poprzedzi spotkanie z kompozytorami (godz. 18.00) przedstawiające między innymi możliwości techniczne fortepianu autonomicznego oraz sposoby komponowania na tego rodzaju instrument

Wstęp wolny

Sobota, 10. 12. 2016, godz. 12.00
Spektakl z cyklu „Zorka Dziewczynka z Gwiazd”
GWIEZDNY ŹREBAK

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Spektakl realizowany jest przy współpracy z Instytutem Książki

scenariusz i prowadzenie Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Kasia - Katarzyna Stoparczyk
Dziewczynka z Gwiazd - Dominika Kluźniak
Anioł – Kasia Stankiewicz
Zła Pani – Novika
Sopran – Adriana Ferfecka
Bas – Artur Janda
Fortepian – Aleksandra Dąbrowska
Muzyka alternatywna, multiinstrumentaliści:
Sambor Dudziński, Wojtek Król, Artur Gierczak
Taniec – Teatr AKT - Agnieszka Musiałowicz i Marta Suzin

Bilety w cenie 30 zł

Sobota, 10. 12. 2016, godz. 18.00
Koncert barda Mieczysława Święcickiego
ŻYŁEM… ŻYLIŚMY NA KRAWĘDZI HISTORII

Organizator: Instytut Pamięci Narodowej

Koncert poprowadzi Jarosław Witaszczyk

Oprócz typowych dla solisty piosenek „lekkich i przyjemnych” będzie można posłuchać opowieści o trudnej egzystencji środowiska Piwnicy w PRL, o represjach władz wobec tego środowiska. Usłyszymy także Dekret o wprowadzeniu stanu wojennego odśpiewany przez artystów Piwnicy pod Baranami.

Koncert zakończy zapalenie symbolicznego Światła Wolności.

Bezpłatne bilety na koncert można pobrać na profilu FB Strefa Edukacyjna.

Kontakt: Katarzyna Miśkiewicz 22 581 85 99
Katarzyna.miskiewicz@ipn.gov.pl

Niedziela, 11. 12. 2016, godz. 11.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu „Śpiewajmy z Agatą Steczkowską”
Kolędujmy Maleńkiemu

Organizatorzy: Radiowa Jedynka, Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej
Projekt powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu Ninateka.pl

Wykonawcy: Chór Agaty Steczkowskiej 

Prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Bilety w cenie 10 zł

Niedziela, 11. 12. 2016, godz. 18.00 - koncert odwołany
Operetka na poważnie. Opera na wesoło

Organizatorzy: Scena Gwiazd i Agencja Artystyczna Proscenium

Scenariusz, reżyseria i prowadzenie koncertu - Anna Barańska-Wróblewska

Wykonawcy:
Soliści Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i Sceny Gwiazd
Małgorzata Długosz sopran
Magdalena Idzik mezzosopran
Ryszard Wróblewski tenor
Robert Dymowski bas-baryton
Maciej Przestrzelski skrzypce
Kameralna Orkiestra Romantica

Bilety w cenie 80 zł, 90 zł i 100 zł  

Wtorek, 13. 12. 2016, godz. 19.30
radi/O/pera
Muzyka na Boże Narodzenie

Organizatorzy: Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Iwona Lubowicz sopran
Aleksander Kunach tenor
Robert Gierlach bas
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Alexis Kossenko
dyrygent

Program:
Johann Sebastian BACH - Kantata Gelobet seist du, Jesu Christ  BWV 91, Johann Joachim QUANTZ - Concerto grosso G-dur, Johann Sebastian BACH - Gloria in excelsis Deo  BWV 191, Johann Christoph GRAUPNER - Uwertura F-dur, Johann Sebastian BACH - Kantata Unser Mund sei voll Lachens  BWV 110 

Bilety w cenie 40 zł 

Czwartek, 15. 12. 2016, godz. 19.00
Święta w prezencie
Przedstawienie muzyczne dla dzieci i dorosłych

Święta w prezencie" są częścią wspólnej akcji charytatywnej "Gwiazdka na Życzenie", która powstała we współpracy studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Szkoły Głównej Handlowej.

Wystąpią:
BOMBKA: Joanna Kudelska
ŚNIEŻYNKA: Paulina Kardas
RENIFER: Julia Brodowska
CHOINKA: Hanna Korzeniowska
KARP: Mateusz Olszewski
oraz wokaliści:
Daniela Ozdarska, Małgorzata Promińska, Olga Wądołowska, Marta Zalewska, Łukasz Lipski, Marcin Nowak
Orkiestra i chór studentów i absolwentów UMFC w Warszawie
Chór dziecięcy ZPSM pod dyrekcją Anny Perzanowskiej- Tarasiuk
Zuzanna Falkowska
dyrygent

W programie:
Piosenki świąteczne Zuzanny Falkowskiej, Jana Stokłosy oraz Krystyny Kwiatkowskiej

Bilety  25 zł  oraz na godzinę przed koncertem w kasie Studia
Cały dochód z koncertów zostanie przekazany na Fundację "Akogo?"

Piątek, 16. 12. 2016, godz. 19.30
Światowa Scena Jazzu

Mario Forte & Jeremy Bruyere Duo

Organizatorzy: Fundacja Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Mario Forte & Jeremy Bruyere Duo:
Mario Forte skrzypce - Laureat Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta
Jeremy Bruyere kontrabas, elektronika

Wstęp wolny 

Niedziela, 18. 12. 2016, godz. 19.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Piotr Orzechowski fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Program: Ignacy Feliks DOBRZYŃSKI – Dwa polonezy koncertujące op. 31 nr 1 i 2, Henryk WARS – Koncert fortepianowy, Piotr CZAJKOWSKI – Suita z baletu Dziadek do orzechów

Bilety w cenie 35 zł

Wtorek, 20. 12. 2016, godz. 19. 30
X JUBILEUSZOWY SKUP DŹWIĘKÓW NOWYCH I UŻYWANYCH - REPUBLIKA DŹWIĘKU – ARCHIPELAG ANDRIESSEN

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Kawalerowie Błotni:
Jerzy Kornowicz
fortepian, kierownictwo artystyczne
Krzysztof Knittel media elektroniczne
Ryszard Latecki trąbka, harmonium, perkusjonalia
Mieczysław Litwiński skrzypce, śpiew
Tadeusz Sudnik media elektroniczne
Tadeusz Wielecki kontrabas
oraz gościnnie:
Marcin Bożek gitara basowa
Ewa Cichoń
flet, śpiew
India Czajkowska
śpiew
Tomasz Gadecki
saksofon
Marta Grzywacz
śpiew
Mariusz Kamać
matalofon
Jakub Kasznia
trąbka
Yann Konopka
akordeon
Andrzej Król
lira korbowa
Marcin Krzyżanowski
wiolonczela el.
Małgorzata Maciejewska
baraban
Piotr Mełech
klarnet
Jędrek Skajster
fortepian
Jacek Wajszczak
perkusja
Adam Wasążnik
gitara basowa
Wojciech Więckowski
gitara
Piotr Wojciechowski
darabuka, bęben
Ksawery Wójciński
kontrabas
Hubert Zemler
perkusja
Agnieszka Zielińska
fortepian
Barbara Żach
berimbau, śpiew

Koncert jest efektem pracy seminaryjno - warsztatowej prowadzonej przez członków grupy Kawalerowie Błotni. Uczestnicy warsztatów (zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy) wspólnie z nauczycielami, przygotowują utwór oparty na formie „De Staat” Luisa Andriessena i wspólnie go wykonują.

Wstęp wolny

















Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt