JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Maj 2018


Środa 9. 05. 2018, godz. 19.00
Koncert z cyklu To, co najpiękniejsze… – Wiosna

Organizator: Polskie Radio
Sponsor: Polskie Koleje Państwowe SA
Koncert pod patronatem Rady Mediów Narodowych

Wykonawcy:
część I
Pasadena Roof Orchestra­
The Puppini Sisters
w składzie:
Marcella Puppini, Kate Mullins, Emma Smith
śpiew
część II
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent

Program:
w części I: swing i muzyka taneczna lat 20., 30. i 40. XX w.
w części II:­ Wojciech KILAR - muzyka z fimów: Pan Tadeusz, Trędowata, Zemsta, Ziemia Obiecana, Dracula, Przygody Pana Michała

Bilety w cenie 95 zł

Czwartek, 10. 05. 2018, godz. 19.30
21. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Polskie Radio

Koncert Muzyka Źródeł (Gospodarz: Adam Strug)
oraz
Uroczystość wręczenia Nagród: Muzyka Źródeł

10-lecie Kompanii Janusza Prusinowskiego

Bilety: w cenie 30 zł, karnet w cenie 100 zł

Piątek, 11. 05. 2018, godz. 16.00
21. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Polskie Radio

wstęp wolny

Piątek, 11. 05. 2018, godz. 19.30
21. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Polskie Radio

Uroczystość wręczenia Nagród: Fonogram Źródeł i Folkowy Fonogram Roku 2017

Koncert Laureata Folkowego Fonogramu Roku: Kapela Maliszów

Kapela Maliszów w składzie:
Jan Malisz basy, akordeon, śpiew
Zuzanna Malisz śpiew, baraban, bęben obręczowy
Kacper Malisz skrzypce

Bilety: w cenie 30 zł 

Sobota, 12. 05. 2018, godz. 16.00
21. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Przesłuchania konkursowe zespołów folkowych

Organizator: Polskie Radio

wstęp wolny

Sobota, 12. 05. 2018, godz. 20.00
21. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”

Organizator: Polskie Radio

Występ laureata Grand Prix NT 2017: Grochocki_Odorowicz

Gość specjalny: Trio 3MA w składzie:
Ballaké Sissoko kora (Mali)
Driss El Maloumi lutnia oud (Maroko)
Rajery valiha (Madagaskar)

Bilety: w cenie 30 zł

Niedziela, 13. 05. 2018, godz. 19.00
21. FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA”
Koncert Laureatów

Organizator: Polskie Radio

Gość specjalny: Dimitris Mystakidis (Grecja)

Bilety: w cenie 30 zł 

Poniedziałek, 14. 05. 2018, godz. 19.00
32. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna - muzyka nowa
#NetworkMusic

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Hashtag Ensemble w składzie:
Ania Karpowicz flet
Adam Eljasiński klarnet
Oliwier Andruszczenko klarnet basowy, EWI
Wojciech Psiuk saksofony
Paweł Janas akordeon
Leszek Lorent perkusja
Dariusz Przybylski organy Hammonda
Krzysztof Kozłowski fortepian
Wojciech Błażejczyk gitara elektryczna
Agnieszka Guz skrzypce
Kamil Staniczek skrzypce
Marta Piórkowska skrzypce
Kamila Wąsik-Janiak skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska altówka
Dominik Płociński wiolonczela
Mateusz Loska kontrabas
Maciej Nerkowski baryton
Marta Grzywacz głos
Lilianna Krych dyrygent (II część)
Ignacy Zalewski dyrygent (I część)

Michał Bereza – projekcja dźwięku

Program:
Mikołaj MAJKUSIAK - Crossover Concerto*, Ignacy ZALEWSKI - II Koncert kameralny Pamięci zniknionego (2017), Dariusz PRZYBYLSKI - Chamber Concerto (2013/2017),
-------
Wojciech BŁAŻEJCZYK - #Network Music na głos, zespół instrumentalny i elektronikę (2017)*, Adam PORĘBSKI - InterGerencje (2016), Paweł MALINOWSKI - Robotron (2018)*

* prawykonanie

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Środa, 16. 05. 2018, godz. 19.00
32. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna - muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Katarzyna Duda skrzypce
Orkiestra Muzyki Nowej
Szymon Bywalec dyrygent

Program:
Aleksander TANSMAN - Sinfonietta (1924), Włodzimierz KOTOŃSKI - Canto (1961), Leoncjusz CIUCIURA - Sopirale II (1964)
-------
Edward SIELICKI - Sinfonietta nr 3. Rozstaje dróg (2018)*: Introdukcja, Część główna, Ewa SYNOWIEC - Diabolus in musica (1984), Tomasz OPAŁKA Afterglow. II Koncert skrzypcowy  (2018)***

* prawykonanie
*** dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Czwartek, 17. 05. 2018, godz. 19.00
32. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna - muzyka nowa

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Leszek Lorent perkusja
Maciej Nerkowski baryton
Dariusz Przybylski organy Hammonda

Program:
Dariusz PRZYBYLSKI - Apollo na perkusję i baryton (2010), Ignacy ZALEWSKI- Catulli Carmen VIII na perkusję i baryton (2013), Pieśni do słów Katullusa na baryton, multiperkusję i organy Hammonda (2018)**, Miłosz BEMBINOW - Vides ut alta na perkusję i baryton (2013) 
-------
Georgios KISSAS - Eros i pszczoła do wiersza o Erosie Anakreona na perkusję, baryton i organy Hammonda (2018)**, Tadeusz WIELECKI - Ćwiczenia z Antygony na baryton, perkusję i organy Hammonda (2018)**, Iannis XENAKIS Kassandra na perkusję i baryton (1987)

** prawykonanie – utwór powstał na zamówienie Związku Kompozytorów Polskich ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Zapraszamy w miarę wolnych miejsc - wstęp bezpłatny

Piątek, 18. 05. 2018, godz. 19.00
32. Warszawskie Spotkania Muzyczne
muzyka dawna - muzyka nowa
100-lecie odzyskania Niepodległości

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Program 2 Polskiego Radia

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Wykonawcy:
Jacek Kotlarski śpiew
Kuba Stankiewicz fortepian
Maciej Sikała saksofon tenorowy i sopranowy
Wojciech Pulcyn kontrabas
Sebastian Frankiewicz perkusja

Program:
3 Pieśni Legionów Polskich – Improwizacje, Kuba STANKIEWICZ - Pieśni Jana Kochanowskiego (wybór)

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie studia godzinę przed rozpoczęciem koncertu, liczba miejsc ograniczona.

Sobota, 19. 05. 2018, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Haydn | Schubert

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Michaił Jurowski dyrygent

Program:
Joseph HAYDN – Symfonia G-dur Hob.I:94 Niespodzianka, Franz SCHUBERT – VII Symfonia C-dur Wielka D 944

Bilety w cenie:
normalne - 30 zł, ulgowe - 20 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, dla uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii )

Niedziela, 20. 05. 2018, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
Piosenki z filmów

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

W programie piosenki m.in. z filmów : Noce i dnie, Jan Serce, Przygody Pana Michała, W Pustyni i w puszczy, Piętro wyżej, Ada, to nie wypada, Pszczółka Maja, Koralgol.

Bilety w cenie 20 zł 

Niedziela, 20. 05. 2018, godz. 18.00
Jubileusz 1.0
Chór Polskiego Radia

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Fundacja Sonoris

Wykonawcy:
Przemysław Stippa recytator
Chór Polskiego Radia
Maria Piotrowska-Bogalecka dyrygent

Program:
Paul HINDEMITH - Six Chansons (1939), Claude DEBUSSY – 3 Chansons de Charles d'Orléans (1898-1908), Morten LAURIDSEN - Six Fire Songs on Italian Renaissance Poems (1987)

Bilety w cenie 30 zł

Poniedziałek, 21. 05. 2018, godz. 19.00
Muzyka i poezja Leszka Długosza
Honorowego Laureata Złotego Mikrofonu Polskiego Radia

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawcy:
Leszek Długosz wraz z zespołem

W programie utwory Leszka Długosza

Bilety w cenie 35 zł

Możliwa rezerwacja miejsc tel.: 226455252 w godz. 10-14.
Zarezerwowane wcześniej miejsca będzie można kupić w kasie godzinę przed koncertem.

Wtorek, 22. 05. 2018, godz. 19.00
3. FESTIWAL TRZY-CZTE-RY
Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 1. KONCERT INAUGURACYJNY

Organizator: Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Zygmunt Krauze fortepian
Sinfonia Varsovia
Ewa Strusińska dyrygent

Program:
Joseph HAYDN – Symfonia C-dur Hob.I:60 Il distratto, Felix MENDELSSOHN – Uwertura op. 21 do Snu nocy letniej
***
Zygmunt KRAUZE – II Koncert fortepianowy (1996), Charles IVES – The Unanswered Question (1908)

Prowadzenie panelu: Grzegorz Dąbrowski

Bilety w cenie 20 zł 

Piątek, 25. 05. 2018, godz. 17.00
Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej

Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej

Wykonawcy:
Soliści:
Sara Dragan skrzypce
Natalia Kowalska akordeon
Katarzyna Nowogrodzka altówka
Sebastian Beier tuba
Wojciech Chałupka saksofon
Szymon Krupa waltornia
Rafał Łukasiak fagot
Maciej Prokopowicz puzon
Piotr Zubek śpiew
Trio Fortepianowe:  
Mateusz Warzecha saksofon
Wojciech Chałupka saksofon
Julia Łozowska fortepian
oraz:
Katarzyna Husiak fortepian
Agnieszka Spodymek fortepian
Krzysztof Gotartowski fortepian
Małgorzata Pieniążek fortepian
Wiktor Szymajda fortepian
Elżbieta Toczydłowska fortepian
Marek Błaszczak fortepian
Paweł Zwierzyński-Piór kontrabas
Kacper Majewski perkusja

Prowadzenie koncertu: Piotr Matwiejczuk - Polskie Radio  

W programie:
Borys ANISIMOW - Poemat, Tomasz STOLARCZYK - Sonata Es-dur w dawnym stylu na tubę nr 1, Max BRUCH - Romans op. 85, Henri DUTILLEUX - Chorale, Cadence et Fugato, Dmitrij SZOSTAKOWICZ - Koncert skrzypcowy a-moll op. 77
nr 1, Aleksander TANSMAN - Sonatina, Wojciech CHAŁUPKA - Zoroaster, Jun NAGAO - Paganini Lost oraz Bring him home z musicalu Les Miserable  (muz. Claude-Michael Schőnberg, sł. Herbert Kretzmer, Alain Boublie), Tnę, trę, tnę, czyli kariera damskiego fryzjera (muz. Maciej Małecki, sł. Grzegorz Wasowski), A lot of money  (muz. Jerzy Wasowski, sł. Antoni Marianowicz)

Bezpłatne bilety wstępu do odbioru w kasie Studia na godzinę przed koncertem
Rezerwacja; sekretariat@cea.art.pl, tel. 22 421 06 21 

Niedziela, 27. 05. 2018, godz. 12.00
Koncert dla dzieci
Muzyka filmowa Krzesimira Dębskiego

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Anna Jurksztowicz śpiew
Chór Dziecięcy „Artos” im. Władysława Skoraczewskiego
Danuta Chmurska przygotowanie chóru
Polska Orkiestra Radiowa
Krzesimir Dębski dyrygent

Program:
Krzesimir DĘBSKI - Marsz Zdobywców z filmu Gwiezdny Pirat, muzyka z filmu Magiczne Drzewo, Czekam na ojca z filmu Tajemnica Sagali, Wyścig furmanek z filmu Ranczo Wilkowyje, Krzesimir DĘBSKI/Jacek CYGAN - Sery, sery sery, Czerwony kapturek i już, Zakazany owoc, Zielona Irlandia, Niekołysanka, Lubię echo, Carly SIMON – Jesteś do mnie podobny z filmu Kubuś i Hefalumpy

Bilety w cenie: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów, studentów i uczniów)­

Wtorek, 29. 05. 2018, godz. 19.00
3. FESTIWAL TRZY-CZTE-RY
Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 2. KONCERT "ROK 1918"

Organizator: Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Karol Radziwonowicz fortepian
Aleksandra Świgut fortepian
Anna Radziejewska mezzosopran
Mariusz Rutkowski fortepian

Program:
Ignacy Jan PADEREWSKI – Sonata es-moll op. 21, Karol SZYMANOWSKI – Fantazja C-dur op. 14
***
Roman MACIEJEWSKI – Mazurki: nr 1, nr 2, nr 9, nr 11, Karol SZYMANOWSKI –  Trzy Pieśni op. 32 do słów Dymitra Dawydowa w tłumaczeniu Jarosława Iwaszkiewicza: Wschód słońca, Bezgwiezdne niebo, Jesienne słońce; Cztery pieśni op. 11 do słów Tadeusza Micińskiego: Tak jestem smętny, W zaczarowanym lesie, Nade mną leci w szafir morza..., Rycz, burzo!...

Prowadzenie panelu: Marcin Majchrowski

Bilety w cenie 20 zł

Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt