JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Listopad 2019


Niedziela, 3. 11. 2019, godz. 18.00
VI Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego
Koncert symfoniczny z pianistycznym prologiem

Organizator: Fundacja AVE ARTE

Wykonawcy:
Krzysztof Książek fortepian
Ian Hobson (USA) fortepian
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Michał Kluza
dyrygent

Program:
Ignacy Jan PADEREWSKI - Temat z wariacjami A-dur op. 16 nr 3, Fryderyk CHOPIN – Mazurki op. 7, Polonez fis-moll op. 44, Stanisław MONIUSZKO - Uwertura fantastyczna Bajka, Ignacy Jan PADEREWSKI - Uwertura koncertowa Es-dur, Fantazja polska gis-moll op. 19 na fortepian i orkiestrę, Projekcja filmu dokumentalnego Prezydenci Paderewskiemu  reż. Wiesław Dąbrowski

Liczba miejsc ograniczona, rezerwacja pod nr tel.: 606 386 687, 660 407 618, lub rsvp@avearte.pl

Niedziela, 10. 11. 2019, godz. 11.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
Niepodległej śpiewamy

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Paweł Steczkowski lira korbowa, hand pan, kontrabas
Jacek Żelazek bęben ramowy
Chór Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, śpiew, dyrygent

W programie stare, często zapomniane pieśni patriotyczne, m.in.: A co to się w Polsce znaczy, Serdeczna Matko, Kameradzi, Piękna nasza Polska cała, Deszcz jesienny, deszcz, Rozkwitały pąki białych róż, Ułani ułani

Organizatorzy zapraszają do wspólnego, rodzinnego śpiewania z okazji Święta Niepodległości.

Bilety w cenie 20 zł

Niedziela, 10. 11. 2019, godz. 18.00
VI Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego
FINAŁOWY KONCERT SYMFONICZNY
Tylko muzyka Polska

Organizator: Fundacja AVE ARTE

Wykonawcy:
Szymon Nehring fortepian
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Ian Hobson
dyrygent

Program:
Projekcja filmu dokumentalnego Paderewski – człowiek czynu, sukcesu i sławy, reż. Wiesław Dąbrowski, Ignacy Jan PADEREWSKI - Uwertura koncertowa Es-dur, Koncert fortepianowy a-moll op. 17, Projekcja filmu dokumentalnego Prezydenci Paderewskiemu, reż. Wiesław Dąbrowski, Maurycy MOSZKOWSKI - II Suita orkiestrowa op. 47

Liczba miejsc ograniczona, rezerwacja pod nr tel.: 606 386 687, 660 407 618, lub rsvp@avearte.pl

Wtorek, 12. 11. 2019, godz. 19.30
5. Festiwal Kwadrofonik
EN BLANC ET NOIR

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Lutosławski Piano Duo:
Emilia Sitarz fortepian
Bartek Wąsik fortepian

Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska-Pękala  perkusja

Program:
Claude DEBUSSY - Preludium do Popołudnia Fauna, 6 Epigrafów antycznych, Maurice RAVEL - Suita Moja matka gęś, La valse, Igor STRAWIŃSKI - Święto wiosny

Wstęp wolny

Środa, 13. 11. 2019, godz. 19.00
2. Urodziny Polskiego Radia Chopin
Recital Kevina Kennera

Organizator: Polskie Radio Chopin

Wykonawcy:
Kevin Kenner fortepian

Program:
Fryderyk CHOPIN - Mazurek a-moll op. 7 nr 2, Mazurek B-dur op. 7 nr 1, Mazurek cis-moll op. 6 nr 2, Mazurek D-dur [1829], Mazurek C-dur op. 6 nr 5, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22, Walc As-dur op. 42, Lento con gran espressione cis-moll, Fantaisie-Impromptu cis-moll, Scherzo E-dur op. 54, Ignacy Jan PADEREWSKI - Humoresques de concert op. 14: Zeszyt 1 – à l’antique, Zeszyt 2 – moderne

Bilety w cenie 30 zł buton-kup.gif

Czwartek, 14. 11. 2019, godz. 19.00
IL CANTO DELL’ANIMA / MARTA BOBERSKA – RECITAL

Organizator: Polska Opera Królewska

Wykonawcy:
Marta Boberska sopran
Capella Regia Polona
Krzysztof Garstka
klawesyn, dyrygent

Program:
Georg Phlipp TELEMANN - Koncert na flet, skrzypce, wiolonczelę, TWV 53:A2, Johann Sebastian BACH - Non sa che sia dolore, BWV 209, Georg Friedrich HAENDEL - Uwertura z opery Juliusz Cezar, HWV 17, Aria Kleopatry Piangerò la sorte mia z opery Juliusz Cezar, HWV 17 (akt III, scena I), Aria Almireny Lascia ch’io pianga z opery Rinaldo, HWV 7 (akt II, scena II), Concerto Grosso B-dur, HWV 325, Aria Morgany Tornami a vagheggiar z opery Alcina, HWV 34 (akt I, scena II)

Bilety w cenie: buton-kup.gif

40 zł - normalny, 30 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci i renciści po okazaniu ważnego dokumentu potwierdzającego prawo do zniżki)

Piątek, 15. 11. 2019, godz. 17.30
Koncert Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO

Organizatorzy: Nowe Stowarzyszenie Jeunesses Musicales Poland, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Janusz Wawrowski skrzypce
Polska Orkiestra Młodzieżowa
Adrián Varela
dyrygent

Jacek Hawryluk, Wojciech Walczak prowadzenie koncertu

Program:
Stanisław MONIUSZKO - Uwertura fantastyczna Bajka, Mieczysław KARŁOWICZ - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8, Piotr CZAJKOWSKI - V Symfonia e-moll op. 64

W sprawie zaproszeń prosimy o kontakt pod adresem: k.bielinska@jmpoland.pl, lub pod numerem tel.: 509 12 12 13

Piątek, 22. 11. 2019, godz. 18.00
Ród Karpieli - koncert promocyjny płyty z serii "Muzyka źródeł”

Organizator: Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Wykonawcy:
Jan Karpiel-Bułecka skrzypce, dudy, piszczałki, śpiew
Andrzej Karpiel-Replon skrzypce, śpiew
Adam Karpiel-Bułecka skrzypce, śpiew
Wojciech Karpiel basy góralskie, śpiew
Katarzyna Karpiel-Michalik śpiew
Małgorzata Karpiel śpiew
Anna Malacina-Karpiel śpiew

W programie kompozycje z albumu Ród Karpieli

Bilety w cenie 35 zł buton-kup.gif

Sobota, 23. 11. 2019, godz. 15.00
"Głosem Dziecka"
Koncert Laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Organizator: Polskie Radio Dzieciom

Wykonawcy:
Laureaci I Konkursu Dziecięcych Talentów
Goście specjalni:
Natalia Kukulska śpiew
Marek Napiórkowski gitary
Michał Dąbrówka instrumenty perkusyjne
Michał Kapczuk kontrabas
Marcin Górny instrumenty klawiszowe
Ilona Bekier taniec

Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski zaprezentują kołysankowy koncert „Szukaj w snach”. Wyjątkowe kompozycje gitarzysty Marka Napiórkowskiego otulone ciepłym głosem Natalii Kukulskiej zaczarują najmłodszych, a dorosłych widzów zabiorą w sentymentalną podróż po wysmakowanych brzmieniach, które kreują cenieni muzycy.

Bilety w cenie: 20 zł normalne (osoby dorosłe) i 10 zł ulgowe (dzieci i młodzież do lat 18) buton-kup.gif

Sobota, 30. 11. 2019, godz. 11.00
Krecia Robota koncert familijny

Wykonawcy:
Maria Holka wokal
Piotr Kopietz akordeon
Alek Baszun klarnet, saksofon
Michał Piotrowski perkusja
Rafał Hajduga kontrabas
Bartłomiej Zajkowski fortepian
chórki:
Kaja Kaźmierczyk, Ewa Stradomska, Małgorzata Lipka
oraz Kwartet smyczkowy

W programie piosenki Marii Holki do tekstów Michała Błeszyńskiego z nowej planowanej płyty Krecia Robota oraz znanej i lubianej Bajki o siwobrodym krasnalu

Bilety w cenie 75 zł buton-kup.gif

Sobota, 30. 11. 2019, godz. 19.00
Koncert Laureatów XVI Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Kazimierza Serockiego 2019

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Kazimierz SEROCKI – Arrangements
Wykonawcy: Agata Kielar - Długosz, Łukasz Długosz flet

Uroczystość wręczenia nagród
Jinseok Choi (Korea Południowa) – Pathos - I Nagroda oraz Nagroda Specjalna PWM
Adam Vilagi (Finlandia) – Directions - II Nagroda
Hugh Collins Rice (Wielka Brytania) – Canto Celato - III Nagroda

Wykonawcy:
Hashtag Ensemble & Goście

Hashtag Ensemble:
Adam Eljasiński klarnet
Krzysztof Kozłowski fortepian
Agnieszka Guz-Tarnowska skrzypce
Marta Piórkowska skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska
altówka

Goście:
Seweryn Zapłatyński flet
Franciszek Olszowski obój
Alicja Kieruzalska fagot
Łukasz Łacny waltornia
Krystyna Wiśniewska wiolonczela

Bilety w cenie 30 zł buton-kup.gif
Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt