JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Listopad 2017


Czwartek, 2. 11. 2017, godz. 19.00
Jazz Jamboree 2017
Rob Mazurek & Jeff Parker & Artur Majewski Band
Nels Cline " Lovers" & Mateusz Smoczyński Ensamble

Organizator: Fundacja Jazzarium

Wykonawcy:
Rob Mazurek trąbka piccolo, elektronika
Jeff Parker gitara basowa
Artur Majewski Band:
Artur Majewski
kornet, elektronika
Szymon Białorucki puzon
Wojciech Pruszyński fortepian, syntezator
Piotr Budniak perkusja

Nels Cline "Lovers" & Mateusz Smoczyński Ensamble:
Nels Cline
gitara
Michael Leonhart trąbka, dyrygent
Alex Cline perkusja
Devin Hoff gitara basowa, kontrabas
Sandra Kopijkowska harfa
Krzysztof Lenczowski wiolonczela
Jakub Waszczyniuk i Robert Murakowski trąbki
Michał Tomaszczyk puzon
Mateusz Smoczyński skrzypce
Łukasz Poprawski fagot
Wiesław Wysocki klarnet basowy
Oliwier Andriuszczenko klarnet
Agata Wojciechowska rożek angielski
Dominik Bukowski wibrafon
Jan Smoczyński instrumenty klawiszowe, czelesta
Szymon Mika gitara

Bilety w cenie 80 zł

Piątek, 3. 11. 2017, godz. 19.00
Jazz Jamboree 2017
Pimpono Ensamble
Adam Bałdych Brothers
Bill Frisell Music for Strings
Jenny Scheinman & Adam Bałdych grają kompozycje Karola Lipińskiego

Organizator: Fundacja Jazzarium

Wykonawcy:
Pimpono Ensamble:
Jonas Due Steffense
n trąbka (DK)
Maciej Kądziela saksofon altowy i barytonowy (PL)
Jędrzej Łagodziński saksofon tenorowy i barytonowy (PL)
Rasmus Kjærgård Lund tuba (DK)
Emil Palme gitara (DK)
Franciszek Pospieszalski kontrabas (PL)
Tomo Jacobson kontrabas (PL)
Szymon Pimpon Gąsiorek perkusja (PL)

Adam Bałdych Brothers:
Adam Bałdych skrzypce
Helge Lien fortepian
Frode Berg kontrabas
Per Oddvar Johansen perkusja
Tore Brunborg saksofon

Bill Frisell Music for Strings:
Bill Frisell
gitara elektryczna
Jenny Scheinman skrzypce
Eyvind Kang altówka
Hank Roberts wiolonczela

Jenny Scheinman & Adam Bałdych skrzypce - zagrają kompozycje Karola Lipińskiego

Bilety w cenie 80 zł

Sobota, 4. 11. 2017, godz. 19.00
Jazz Jamboree 2017
Kamil Piotrowicz Sextet
Ex Eye - Colin Stetson Quartet
Peter Evans Septet

Organizator: Fundacja Jazzarium

wykonawcy:
Kamil Piotrowicz Sextet:
Kuba Więcek
saksofon sopranowy i altowy
Piotr Chęcki saksofon tenorowy
Emil Miszk trąbka
Kamil Piotrowicz fortepian
Andrzej Święs kontrabas
Krzysztof Szmańda perkusja

Ex Eye - Colin Stetson Quartet:
Colin Stetson
saksofony
Toby Summerfield gitara
Shahzad Ismaily gitara, kontrabas, elektronika
Greg Fox perkusja

Peter Evans Septet:
Peter Evans
trąbka
Ron Stabinsky fortepian, syntezator
Tom Blancarte kontrabas
Sam Pluta elektronika
Levy Lorenzo perkusja, elektronika
Jim Black perkusja, sampler
Mazz Swift skrzypce

Bilety w cenie 80 zł

Niedziela, 5. 11. 2017, godz. 19.00
POLONAISE
300 lat poloneza w kulturze europejskiej

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Narodowe Centrum Kultury

Wykonawcy:
Anna Malesza skrzypce *
Piotr Kosiński fortepian **
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek dyrygent

Program:
Piotr CZAJKOWSKI - Polonez z opery „Eugeniusz Oniegin”, Michał Kleofas OGIŃSKI - Polonez „Pożegnanie Ojczyzny”, Karol KURPIŃSKI - Polonez „Witaj, Królu”, Franz SCHUBERT - Polonez B-dur na skrzypce i orkiestrę D 580*, Henryk WIENIAWSKI - Polonez koncertowy D-dur na skrzypce i orkiestrę op. 4*, Georg Philipp TELEMANN - Polonez z Suity orkiestrowej a-moll TWV 55:a2 i Polonez z „Concerto polonais” TWV 43:G7, Johann Sebastian BACH - Polonez z Suity orkiestrowej h-moll BWV 1067, Ludwig van BEETHOVEN - Polonez z Serenady D-dur op. 8, Ferenc LISZT - Introdukcja i Polonez Brillante na podstawie C.M. von Webera S 367**, Fryderyk CHOPIN - Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22**, Modest Musorgski - Polonez z opery „Borys Godunow”, John Philip SOUSA - Polonez Prezydencki, Wojciech KILAR - Polonez z filmu „Pan Tadeusz”

Bilety w cenie 30 zł 

Poniedziałek, 6. 11. 2017, godz. 19.00
SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC
NIEZAPOMNIANE BALLADY LEONARDA COHENA
w nowych przekładach  Romana Kołakowskiego

Organizatorzy: TEATR PIOSENKI i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

scenariusz: Agata Klimczak, Roman Kołakowski
reżyseria: Roman Kołakowski
malarstwo: Katarzyna Kulpa
animacje: Piotr Marcin Stapiński
filmy: Krystian Andrzejewski
kostiumy: Agata Klimczak
choreografia: Angelika Skowronek
kierownictwo muzyczne: Rafał Konieczny

Występują:
TEATR PIOSENKI:
Jane: Agata Klimczak
Zuzanna: Aleksandra Radwan
Muzyk: Bartłomiej Abramowicz
Gość: Grzegorz Bukowski
Poeta: Roman Kołakowski
Młody: Rafał Konieczny
Obcy: Marcin Kątny
ORKIESTRA TEATRU PIOSENKI:
Bartłomiej Abramowicz fortepian
Robert Bielak skrzypce
Szymon Chudy gitary
Marcin Gałkowski gitary
Michał Wąsik gitara basowa
Mateusz Maniak perkusja

Bilety w cenie 70 zł 

Czwartek, 9. 11. 2017, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje Pani Agnieszka Wachnik tel. 22 645 51 12 (g.10-12) – wyłącznie telefonicznie

Czwartek, 9. 11. 2017, godz. 19.00
IV Międzynarodowy Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego
WIECZÓR WŁOSKI

Organizator: Fundacja AVE ARTE

Wykonawcy:
Maurizio Baglini fortepian
Sinfonia Varsovia
Massimiliano Caldi
dyrygent

Program:
Ignacy Jan PADEREWSKI - Uwertura Es-dur, Koncert fortepianowy a-moll op. 17, Mieczysław KARŁOWICZ - „Bianca da Molena” op. 6 prolog symfoniczny do dramatu „Biała gołąbka”, Zygmunt NOSKOWSKI - „Step” poemat symfoniczny op. 66

Bezpłatne zaproszenia: tel. 606 386 687, rsvp@avearte.pl

Piątek, 10. 11. 2017, godz. 18.00
Zbigniew Łapiński lirycznie i kabaretowo, czyli groch z kapustą
Koncert z okazji 70. urodzin wybitnego pianisty, akompaniatora, aranżera i kompozytora Zbigniewa Łapińskiego

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Narodowe Centrum Kultury

Honorowy Patronat nad koncertem  objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pan prof. dr hab. Piotr Gliński.

Prowadzenie: Teresa Drozda - dziennikarka 3 Programu PR, „Radia Dla Ciebie”, współautorka audycji „Gitarą i piórem”

Opieka muzyczna, wybór piosenek: Zbigniew Łapiński

Reżyseria: Katarzyna Walentynowicz

Wykonawcy piosenek:
Angelika Stosio, Karolina Fabijańczuk, Klaudia Krawczyk, Żaneta Chojnacka, Jan Rozlau, Hubert Koc, Marcin Tomaszewski, Maciej Smoliński, Kacper Topczewski, Igor Mackiewicz oraz
Justyna Panfilewicz z akompaniamentem Cezarego Mogielnickiego fortepian
Izabela Szafrańska z akompaniamentem Pawła Sokołowskiego gitara i Marcina Partyki fortepian

Wykonawcy utworów instrumentalnych:
Marcin Partyka fortepian
Andrzej Bukowski klarnet

Układ taneczny: Julia Cieplińska, Angelika Stosio, Klaudia Krawczyk

Bilety w cenie 25 zł 

Sobota, 11. 11. 2017, godz. 18.00
IV Międzynarodowy Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego
Koncert z okazji 99. Rocznicy odzyskania Niepodległości

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa
Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Ignacy Jan PADEREWSKI - Symfonia h-moll op. 24 Polonia

Transmisja koncertu w Programie 2 Polskiego Radia
Bilety w cenie: 35 zł - normalny, 25 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści)

Niedziela, 12. 11. 2017 godz. 12.00
Koncert dla dzieci z cyklu Piegowaty koncert
"Zmory i potwory"

Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

Wykonawcy:
Daniel Mieczkowski flet
Warsaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki
dyrygent

W programie:
Johann Sebastian BACH - Suita orkiestrowa h-moll BWV 1067, Edvard GRIEG - W grocie Króla Gór z Suity "Peer Gynt", Antonio VIVALDI - Koncert na flet i orkiestrę

Bilety w cenie 30 zł 

Poniedziałek, 13. 11. 2017, godz. 18.00
BASSO 2. Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich – Warszawa 2017
HISTORIA WIOLONCZELI – NARODZINY INSTRUMENTU

Organizatorzy:  FUNDACJA f.o.r.t.e. i Program 2 Polskiego Radia 

Wykonawcy:
Zespół Les Basses Réunies w składzie:
Bruno Cocset wiolonczela barokowa
Guido Balestracci viola da gamba
Bertrand Cuiller klawesyn

W programie:
spotkanie z Bruno Cocsetem i prezentacja barokowych instrumentów basowych - prowadzenie: Magdalena Łoś (Polskie Radio Program 2) oraz utwory Frescobaldiego, Gabrielliego, Corellego, Forqueraya, Jacchiniego, Jarzębskiego, Ortiza

Bilety w cenie: 40 zł normalne, 30 zł ulgowe

Wtorek, 14. 11. 2017, godz. 18.00
ŻOŁNIERZ POLSKI
Uroczysty koncert z okazji 99. Rocznicy Orląt Lwowskich oraz Odzyskania Niepodległości

Organizatorzy: Fundacja Lwów i Kresy Południowo - Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Część I

Wykonawcy:
Qartetto con l’anima:
Dorota Puchnowska-Aftyka
flet
Katarzyna Dul skrzypce
Marta Straszyńska altówka
Julia Kisielewska wiolonczela 

Program:
Tadeusz KOŚCIUSZKO – Polonez C-dur, Franciszek LESSEL – Kwartet fletowy G-dur op. 3, Fryderyk CHOPIN – Mazurek a-moll op. 17 nr 4, Mazurek F-dur op. 68 nr 3, Tadeusz KOŚCIUSZKO – Walc, Polonez B-dur

Część II

Wykonawcy:
Kamila Salwierowicz śpiew
Przemysław Dąbrowski śpiew, słowo
Adam Rymarz śpiew jazzowy
Lena Ledoff fortepian, opracowanie muzyczne
Paweł Puszczało kontrabas
Przemysław Kuczyński perkusja

W programie piosenki: Bilet do Lwowa, Wierne Madonny, Taksówkarz lwowski, A my dwaj, oba cwaj, Panna Franciszka, Tylko we Lwowie, Tyle jest miast, Sen o Lwowie oraz fragmenty prozy Kornela Makuszyńskiego

Wstęp wolny w miarę wolnych miejsc

Środa, 15. 11. 2017, godz. 19.00 
Koncert Adama Struga promujący nową płytę „Leśny Bożek”

Organizatorzy: Program 2  Polskiego Radia i Unzipped Fly Records

wykonawcy:
Adam Strug śpiew, akordeon
Szczepan Pospieszalski trąbka
Michał Żak klarnet
Max Mucha kontrabas
Mateusz Kowalski mandolina, tara, śpiew
Wojciech Lubertowicz instrumenty perkusyjne
Hipolit Woźniak cytara
Karol Pospieszalski tuba
Jakub Korona baraban, śpiew

Bilety w cenie: 50 zł 

Piątek, 17. 11. 2017, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje Pani Agnieszka Wachnik tel. 22 645 51 12 (g.10-12) – wyłącznie telefonicznie

Piątek, 17. 11. 2017, godz. 19.00
III Festiwal Polska Muzyka Odnaleziona

Organizator: Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Polskim Radiem S.A.

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Karol KURPIŃSKI / Feliks RYBICKI - Uwertura do opery Dziadek i wnuk, Wojciech DANKOWSKI – Symfonia D-dur nr 1 (opr. Stefan Bolesław Paradowski), Maciej RADZIWIŁŁ – Divertimento D-dur na orkiestrę kameralną, Jan WAŃSKI – Symfonia D-dur na tematach z opery Pasterz nad Wisłą

Bilety w cenie 30 zł

Sobota, 18. 11. 2017, godz. 20.00
Koncert Galowy

Organizatorzy: Jeunesses Musicales Poland, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Janusz Wawrowski skrzypce
Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO
Adrián Varela
dyrygent

Prowadzenie koncertu Jacek Hawryluk i Wojciech Walczak

Program:
Mieczysław KARŁOWICZ - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8, Johannes BRAHMS - IV Symfonia e-moll op. 98, Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO 2017 – kompozycja własna

Wstęp - zaproszenia

Niedziela, 19. 11. 2017, godz. 11.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
"Tobie, Ojczyzno, śpiewamy"

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej
Projekt powstał we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i
Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska
fortepian, dyrygent

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Bilety w cenie 20 zł  

Niedziela, 19. 11. 2017, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny
Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej

Wykonawcy:
Piotr Orzechowski fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Władysław SŁOWIŃSKI - Ultima volta na orkiestrę symfoniczną, Karol SZYMANOWSKI - Etiuda b-moll op. 4 nr 3, Stefan KISIELEWSKI - Koncert fortepianowy, Ignacy Feliks DOBRZYŃSKI - I Symfonia B- dur op. 11

Transmisja koncertu na antenie  Programu 2 Polskiego Radia
Bilety w cenie: 35 zł - normalny, 25 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści)

Czwartek, 23. 11. 2017, godz. 19.00
Recital Adama Makowicza

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Bilety w cenie 35 zł

Piątek, 24. 11. 2017, godz. 19.00
35. Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2017
KONCERT GALOWY
Premiery i Interpretacje OPPA 2017

Dwuczęściowy koncert, w którym w pierwszej części z premierowymi utworami występuje kilkunastu znanych twórców piosenki autorskiej, a publiczność w specjalnym plebiscycie wybiera najlepszą piosenkę premierową, a zwycięzca tego plebiscytu otrzyma specjalnie wygrawerowaną kryształową statuetkę.
Druga część, to koncert złożony z piosenek sławnych bardów zagranicznych, które będą wykonane w polskich wersjach językowych przez polskich bardów. Usłyszymy również piosenki-laureatki plebiscytu publiczności z lat 1998-2016.

Organizator: Stowarzyszenie Literacko-Muzyczne „Ballada”

Wystąpią: Piotr Bakal, Marek Bartkowicz, Andrzej Brzeski, Jacek Gutry, Krzysztof Jurkiewicz, Jacek Kleyff, Tomasz Kordeusz, Michał Lonstar, Łukasz Majewski, Marek Majewski, Jerzy Mamcarz, Andrzej Ozga, Basia Stępniak-Wilk, Grzegorz Tomczak i Małgorzata Wojciechowska

W obu częściach koncertu artystom akompaniować będzie zespół p/k Piotra Matuszczyka:
Piotr Matuszczyk fortepian, aranżacje
Jakub Kujawa gitary
Rafał Grząka akordeon
Mirosław Wiśniewski bas
Paweł Twardoch perkusja
Jarosław Zawadzki saksofony

Prowadzenie koncertu Basia Stępniak-Wilk

Bilety: 35 zł, rezerwacja mailowa pod info@oppa.pl, sprzedaż na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Niedziela, 26. 11. 2017, godz. 18.00
Festiwal „Obrazy z Conrada”
Koncert finałowy

przed koncertem o godz. 17.00 - spotkanie publiczności z kompozytorami

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Patron medialny - Program 2 Polskiego Radia

Projekt powstał w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Conrad 2017", realizowanego przez Instytut Książki. Dofinansowanie zapewniło także m.st. Warszawa i Fundacja PZU

wykonawcy:
Zespół Kameralny PTMW
Sławek A. Wróblewski dyrygent

Grzegorz Ociepka i Leszek Zduń recytacja

W programie:
utwory Krzesimira DĘBSKIEGO, Jarosława SIWIŃSKIEGO, Adriana WILLIAMSA i Adama PORĘBSKIEGO

Wstęp wolny

Czwartek, 30. 11. 2017, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program: muzyka wokalno-instrumentalna, w szczególności muzyka Wolfganga Amadeusa MOZARTA i Richarda WAGNERA

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje Pani Agnieszka Wachnik tel. 22 645 51 12 (g.10-12) – wyłącznie telefonicznie

Czwartek, 30. 11. 2017 godz. 19.00
BASSO 2. Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich – Warszawa 2017
Koncert finałowy

Organizator:  FUNDACJA f.o.r.t.e.
Patron medialny: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Kapela Maliszów w składzie:
Jan Malisz skrzypce, basy, lira korbowa, akordeon, śpiew
Zuzanna Malisz śpiew, basy, bęben
Kacper Malisz skrzypce, basy, nyckelharpa
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś dyrygent

Bilety w cenie: 40 zł normalne i 30 zł ulgowe

Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt