JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Czerwiec 2018


Sobota, 2. 06. 2018, godz. 19.00
3. FESTIWAL TRZY-CZTE-RY
Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 3. KWARTET SZYMANOWSKI

Organizator: Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik sopran
Andrzej Karałow fortepian
Szymanowski Quartet w składzie:
Agata Szymczewska skrzypce
Robert Kowalski skrzypce
Volodymyr Mykytka altówka
Monika Leskovar wiolonczela

Program:
Krzysztof MEYER – I Kwartet smyczkowy op. 8, Zygmunt KRAUZE – Kwintet fortepianowy (1993)
***
Edvard GRIEG - Pieśni z op. 48: Gruss (Heinrich Heine), Zur Rosenzeit (Johann Wolfgang Goethe), Die verschwiegene Nachtigall (Johann Wolfgang Goethe), Ein Traum (Friedrich von Bodenstedt) w transkrypcji Myrosława Skoryka, Karol SZYMANOWSKI – I Kwartet smyczkowy C-dur op. 37, Claude DEBUSSY – Pieśni: Beau soir (1877, 1878; Paul Bourget), Romance (1882; Paul Bourget), Regret (1884; Paul Bourget), Pierrot (1881; Théodore Faullain de Banville) w transkrypcji Mirosława Skoryka

Prowadzenie panelu: Ewa Szczecińska

Bilety w cenie 20 zł 

Poniedziałek, 4. 06. 2018, godz. 19.00
3. FESTIWAL TRZY-CZTE-RY
Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 4. RECITAL SZYMONA NEHRINGA

Organizator: Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Maciej Grzybowski

Wykonawca:
Szymon Nehring fortepian

Program:
Fryderyk CHOPIN – Mazurki op. 56, II Sonata b-moll op. 35
***
Karol SZYMANOWSKI - Mazurki op. 50 nr 1-4, Claude DEBUSSY - Preludia z I tomu: Danseuses de Delphes, Voiles, Le vent dans la plaine, Les sons et les parfums tournent dans l'air du soir, Igor STRAWIŃSKI - Trois Mouvements de <Pétrouchka> (1921): Danse russe, Chez Pétrouchka, La semaine grasse

Prowadzenie panelu: Michał Bruliński

Bilety w cenie 20 zł

Piątek, 8. 06. 2018, godz. 19.00
3. FESTIWAL TRZY-CZTE-RY
Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 5. JAN KRZYSZTOF BROJA - RECITAL

Organizator: Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Maciej Grzybowski

Wykonawca:
Jan Krzysztof Broja fortepian

Program:
Fryderyk CHOPIN – Preludia op. 28, Domenico SCARLATTI – Sonata A-dur Kk 101, Sonata f-moll Kk 466, Sonata F-dur Kk 17, Siergiej RACHMANINOW - Sonata b-moll op. 36

Prowadzenie panelu: Michał Bruliński

Bilety w cenie 20 zł

Niedziela, 10. 06. 2018, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
Lato, lato czeka…

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska fortepian, dyrygent

W programie piosenki: Ada, to nie wypada, Ach, śpij kochanie, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Jagódki, Pieśń o Małym Rycerzu, Księżyc raz odwiedził staw i wiele innych...

Bilety w cenie 20 zł

Wtorek, 12. 06. 2018, godz. 19.00
3. FESTIWAL TRZY-CZTE-RY
Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
Koncert 6. KONCERT FINAŁOWY

Organizator: Fundacja Przypływ Kultury
Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Maciej Grzybowski

Wykonawcy:
Ewa Pobłocka fortepian
Sinfonia Varsovia
Michał Klauza dyrygent

Program:
Zygmunt KRAUZE - Utwór na orkiestrę nr 3 (1982), Fryderyk CHOPIN - II Koncert fortepianowy f-moll op. 21
***
Krzysztof PENDERECKI – I Symfonia (1972-73)

Prowadzenie panelu: Michał Bruliński

Bilety w cenie 20 zł

Sobota, 16. 06. 2018, godz. 19.00
WIELKA GALA OTWARCIA
28. FESTIWALU MOZARTOWSKIEGO

Organizator: Warszawska Opera Kameralna

Wykonawcy:
Verónica Cangemi sopran
Artur Janda bas-baryton
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Krzysztof Kusiel-Moroz przygotowanie Zespołu Wokalnego
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej „Musicae Antiquae Collegium Varsoviense”
José Maria Florêncio dyrygent

W programie:
Wolfgang Amadeus MOZART - arie i duety z oper: Cosi fan tutte, Don Giovanni, Wesele Figara, Czarodziejski flet, Idomeneo, oraz uwertury...

Więcej informacji na stronie repertuar.operakameralna.pl

Bilety dostępne w serwisie sprzedażowym Warszawskiej Opery Kameralnej
http://bilety.operakameralna.pl

Niedziela, 17. 06. 2018, godz. 20.00
XIV Kwartesencja
XX lat Royal String Quartet

Organizator: Stowarzyszenie Kwartesencja

Wykonawcy:
Stanisława Celińska śpiew
Bartek Wąsik fortepian
Royal String Quartet w składzie:
Izabella Szałaj-Zimak skrzypce
Elwira Przybyłowska skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

W programie:
Nowa Warszawa – piosenki o Warszawie w opracowaniach Bartka Wąsika

Więcej informacji na stronie kwartesencja.com

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne na godzinę przed koncertem przy wejściu do Studia

Wtorek, 19. 06. 2018, godz. 19.00
Toti Soler. 50 lat na scenie

Organizatorzy: Instytut Cervantesa i Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wykonawca:
Toti Soler śpiew, gitara

Program:
Temat | Tema, · Lydda, · Alexandre Galí, · Léo Ferré, · Pasterz | El Guardià De Ramats, · Sílvia, · Wieczna Młodość | Eterna Joventut, · Àlex, · Bezgwiezdna Noc | Nit Sense Estrelles, · Krzyk | El Crit, · Wszystkie Sny Świata | Todos Os Sonhos Do Mundo, · Sardana Flamenca, · Winnica Laia | Vinya Laia

Bilety w cenie 35 zł

­Sobota, 23. 06. 2018, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Meyer | Szostakowicz | Berlioz

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Filip Syska wiolonczela
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Andrey Boreyko dyrygent

Program:
Krzysztof MEYER - Hommage à Johannes Brahms op. 59, Dmitrij SZOSTAKOWICZ - I Koncert wiolonczelowy Es-dur
op. 107, Hector BERLIOZ - Symfonia fantastyczna op. 14

Bilety w cenie:
normalne – 30 zł, ulgowe – 20 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, dla uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)

Niedziela, 24. 06. 2018, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Valentina Igoshina fortepian
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent

Program:
Franciszek LISZT - Salve Polonia, Juliusz ZARĘBSKI - Tańce galicyjskie, Siergiej RACHMANINOW - Rapsodia na temat Paganiniego op. 43

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

­Wtorek, 26. 06. 2018, godz. 20.00
XIV Kwartesencja
XX lat Royal String Quartet

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kwartesencja, Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Marcin Zdunik wiolonczela
Paweł Czarny altówka
Royal String Quartet w składzie:
Izabella Szałaj-Zimak skrzypce
Elwira Przybyłowska skrzypce
Marek Czech altówka
Michał Pepol wiolonczela

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART – Kwartet smyczkowy d-moll KV 421, Dmitrij SZOSTAKOWICZ – Kwartet smyczkowy nr 8, Erwin SCHULHOFF – Sekstet smyczkowy op. 45

Więcej informacji na stronie kwartesencja.com

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne na godzinę przed koncertem przy wejściu do Studia

Środa, 27 czerwca 2018, godz. 19.30
XII Konkurs Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców 2018
Koncert Laureatów

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej i Program 2 Polskiego Radia

Wystąpią:
Tamara Kurkiewicz perkusja^^^^
Karol Mastalerz
saksofon**   
Gustaw Bafeltowski
wiolonczela*     
Maria Sterczyńska
fortepian*
Mateusz Warzecha
saksofon^
Dawid Głowacki
klarnet****    
Jakub Muras
saksofon***   
Igor Torbicki
fortepian^^^
Monika Łopuszyńska
śpiew i Aleksandra Płaczek fortepian^^ 

Program:
Sławomir WOJCIECHOWSKI – Speedcore na multiperkusję i elektronikę^^^^, Jacob Ter VELHUIS – Garden of love na saksofon sopranowy i taśmę**, Jerzy BAUER – Sonata w jednej części na wiolonczelę i fortepian*, Christian LAUBA – Jungle na saksofon altowy^, Valentino BUCCHI – Concerto na klarnet****,  Fuminori TANADA – Mysterious Morning III na saksofon sopranowy solo***, Pierre JODLOWSKI – Typologis du Regard na fortepian i taśmę^^^, Rafał RYTERSKI – Scena 6 „Lustro” z opery „Anonymous” w wersji na sopran, fortepian i taśmę^^

Wstęp wolny



Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt