JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Lipiec 2015


Środa, 15. 07. 2015, godz. 19.00
XXII MIĘDZYNARODOWA LETNIA AKADEMIA MUZYKI DAWNEJ
Głos i inspiracja głosem w muzyce dawnej
Plorans ploravit in nocte. Lamentacje i responsoria

Organizator: Fundacja Concert Spirituel i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy: 
Kai Wessel alt
Simon Standage skrzypce
Agata Sapiecha skrzypce, altówka
Małgorzata Muzyka-Gołogórska altówka
Frank de Bruine obój
Agnieszka Mazur
obój
Donna Agrell fagot
Nicholas Parle basso continuo
Sekstet wokalny proMODERN:
Łucja Szablewska
sopran
Ewa Puchalska mezzosopran
Ewelina Rzezińska mezzosopran
Andrzej Marusiak tenor
Krzysztof Chalimoniuk baryton
Piotr Pieron bas, kierownictwo artystyczne

Program: Jan Dismas Zelenka, Johann Gottlieb Graun, Paweł Łukaszewski, Andrzej Borzym jr

Bilety w cenie 35 zł

Czwartek, 16. 07. 2015, godz. 19.00
„Ślimakowe rytmy” I Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu
Koncert Laureatów

Organizatorzy: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu i Program 2 Polskiego Radia

Koncert zamknięty

Sobota, 18. 07. 2015, godz. 19.00
XXII MIĘDZYNARODOWA LETNIA AKADEMIA MUZYKI DAWNEJ
Głos i inspiracja głosem w muzyce dawnej
Johann Sebastian Bach - Arie z instrumentami obbligato

Organizator: Fundacja Concert Spirituel i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Ewelina Siedlecka sopran
Marcin Gadaliński alt
Jan Van Elsacker tenor
Maciej Falkiewicz bas
Instrumenty obbligato:
Małgorzata Wojciechowska flet traverso
Daniël Brüggen, Marek Nahajowski flet podłużny
Frank de Bruine obój
Simon Standage, Agata Sapiecha skrzypce
Teresa Kamińska wiolonczela 
Basso continuo:
Teresa Kamińska wiolonczela
Donna Agrell fagot
Nicholas Parle klawesyn / pozytyw
Jan Čižmář lutnia
Orkiestra XXII MLAMD - Il Tempo oraz pedagodzy i goście MLAMD: 
Simon Standage
koncertmistrz, dyrygent
Agata Sapiecha, Grzegorz Lalek, Ewa Chmielewska, Kuźmińska Magdalena, Beata Kozyra, Michał Bereza skrzypce
Małgorzata Muzyka-Gołogórska, Małgorzata Feldgebel altówki
Teresa Kamińska wiolonczela
Michał Bąk kontrabas
Frank de Bruine, Agnieszka Mazur oboje
Donna Agrell fagot
Tomasz Ślusarczyk, Michał Tyrański, Ostap Popowicz trąbki
Maarten Van der Valk kotły

Program:
Johann Sebastian BACH - Suita orkiestrowa nr 3 D dur BWV 1068, Süßer Trost, mein Jesus kommt BWV151, Aria Die Schätzbarkeit der weiten Erden z BWV 204, Frohe Hirten z BWV 248/2, Die Liebe zieht mit sanften Schritten z BWV 36, Stirb in mir z BWV 169, Erbarme dich z BWV 244, Sonata c-moll na skrzypce i klawesyn obbligato BWV 1017, Ich habe genug z BWV 82, Jesu, lass durch Wohl und Weh z BWV 182, Sanfte soll mein Todeskummer z BWV 249

Bilety w cenie 35 zł  do nabycia w kasie Studia na godzinę przed koncertem

Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt