JEDYNKA | DWÓJKA | TRÓJKA | CZWÓRKA | PR DLA ZAGRANICY | IAR | RADIO PARLAMENT
­­baner-lutoslawski.jpg­

Kwiecień 2018


Czwartek, 5. 04. 2018, godz. 20.00
Koncert­ Bracia Oleś & Christopher Dell promujący płytę GÓRECKI AHEAD

Koncert wyjątkowo w Studiu S-2 wejście przez foyer Studia im. Witolda Lutosławskiego

Organizator: Program 2 Polskiego Radia
Patron medialny płyty: Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Christopher Dell wibrafon
Marcin Oleś kontrabas
Bartłomiej Oleś perkusja

Bilety w cenie 20 zł 

Piątek, 6. 04. 2018, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel. 22 645 51 12

Sobota, 7. 04. 2018, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Beethoven / Musorgski

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Eugen Indjic fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Juozas Domarkas dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN – V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73, Modest MUSORGSKI – Obrazki z wystawy

Bilety w cenie:
normalne - 35 zł, ulgowe - 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)

Niedziela, 8. 04. 2018, godz. 18.00
Koncert symfoniczny

Organizatorzy: Polska Orkiestra Radiowa i Program 2 Polskiego Radia

Wykonawcy:
Katarzyna Zdybel fagot
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Program:
Andrzej PANUFNIK - Epitafium katyńskie, Koncert na fagot i orkiestrę kameralną, Wolfgang Amadeus MOZART - Symfonia g-moll nr 40 KV 550

Bilety w cenie 35 zł normalne, 25 zł ulgowe (dla emerytów, rencistów studentów i uczniów)

Czwartek, 19. 04. 2018, godz. 10.00-10.45
Otwarta dla szkół próba Polskiej Orkiestry Radiowej

Organizator: Polska Orkiestra Radiowa

Wykonawcy
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza
dyrygent

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel. 22 645 51 12

Sobota, 21. 04. 2018. godz. 19.00
10. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

Organizator: Fundacja Jazz Art
Partnerzy festiwalu: Filharmonia Narodowa, Włoski Instytut Kultury

Część I
Wykonawcy:
Piano Duo:
Piotr Orzechowski fortepian
Marcin Masecki fortepian

W programie:
Nowe odczytanie twórczości Krzysztofa Komedy

Część II
Wykonawcy:
EABS - Electro-Acoustic Beat Session w składzie:
Marek Pędziwiatr klawisze, syntezatory, wokal
Marcin Rak perkusja
Vojto Monteur gitara elektryczna
Paweł Stachowiak gitara basowa
Spisek Jednego gramofony
Olaf Węgier saksofon
Jakub Kurek trąbka
Gość specjalny:
Michał Urbaniak skrzypce

W programie:
Muzyka z albumu "REPETITIONS (Letters To Krzysztof Komeda)"

Bilety w cenie 100 zł buton-kup.gif

Niedziela, 22. 04. 2018, godz. 12.00
Koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską
„Piosenka łączy pokolenia” cz. II

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej

Scenariusz i prowadzenie koncertu: Agata Steczkowska

Wykonawcy:
Chór Dziecięcy i Żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska fortepian, dyrygent

Podczas koncertu Chór Agaty Steczkowskiej wykona 30 piosenek dla dzieci, zaczerpniętych ze śpiewników dziadków i rodziców obecnych przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, w tym m.in.: Miś Uszatek, Koralgol, Pszczółka Maja, Był sobie król, Z popielnika na Wojtusia, Witajcie w naszej bajce, Na wyspach Bergamutach, Kaczka dziwaczka, Zuzia, lalka nieduża, Kundel bury, Stokrotka, Lato, lato, Kolorowe kredki

Bilety w cenie 20 zł buton-kup.gif

Poniedziałek, 23. 04. 2018, godz. 18.30
Gala Talentów STO

Koncert organizowany w ramach obchodów Jubileuszu 30-lecia Społecznego Towarzystwa Oświatowego odbywającego się pod hasłem: „30 lat STO – transformacja / integracja / rozwój”.

Organizator: Społeczne Towarzystwo Oświatowe

Wystąpią gościnnie uczniowie szkół STO z całej Polski

W programie: popisy muzyczne, taneczne, recytacje oraz animacje filmowe

Impreza ma charakter zamknięty

Środa, 25. 04. 2018, godz. 19.30
Pan-European Philharmonia
Koncert symfoniczny
z wykorzystaniem aplikacji mobilnej ONSTAGE

Organizator: Julian Cochran Foundation

Wykonawcy:
Pan-European Philharmonia
Peter Tiboris dyrygent

Program:
Ludwig van BEETHOVEN – III Symfonia Es-dur op. 55 Eroica, Piotr Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64
Bilety w cenie 60 zł buton-kup.gif

Piątek, 27. 04. 2018, godz. 19.00
Koncert Galowy uczniów ZPSM Nr 1

Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1

Wykonawcy:
Wojciech Chałupka saksofon
Krzysztof Pietkiewicz skrzypce
Marcin Sikorski waltornia
Sonia Szwabe fortepian
Paweł Wojciechowski fortepian
Paweł Muranty fortepian
Maciej Skrzeczkowski fortepian
Orkiestra Symfoniczna ZPSM Nr 1
Radosław Labahua dyrygent
Daniel Mieczkowski dyrygent

Program:
Wolfgang Amadeus MOZART – Uwertura do opery La clemenza di Tito KV 621, Koncert na róg Es-dur nr 2 KV 417 cz. I Allegro maestoso, Ludwig van BEETHOVEN - I Koncert fortepianowy C-dur op. 15 cz. I Allegro con brio, Fryderyk CHOPIN - Rondo à la Krakowiak F-dur op. 14, Camille SAINT-SAËNS - Introdukcja i Rondo Capriccioso op. 28, Karnawał zwierząt, François BORNE - Fantaisie brillante z opery Carmen

Bilety w formie cegiełek na rzecz szkoły dostępne są w sekretariacie ZPSM Nr 1, ul. Miodowa 22c, tel.: 22 831 16 23, oraz godzinę przed koncertem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Sobota, 28. 04. 2018, godz. 19.00
Koncert symfoniczny
Penderecki / Mendelssohn

Organizator: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus

Wykonawcy:
Bomsori Kim skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Łukasz Borowicz dyrygent

Program:
Krzysztof PENDERECKI -  II Koncert na skrzypce i orkiestrę Metamorfozy,
Felix MENDELSSOHN - III Symfonia a-moll op. 56 Szkocka

Bilety w cenie:
normalne – 35 zł, ulgowe – 25 zł (dla uczniów, studentów do ukończenia 26 roku życia, emerytów i rencistów oraz osób po 70 roku życia, dla uczniów szkół muzycznych i baletowych, studentów uczelni muzycznych i muzykologii)
buton-kup.gif

Niedziela, 29. 04. 2018, godz. 18.00
Międzynarodowy Dzień Jazzu (Dzień I)
ZZ Top + Legenda yassu

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Prowadzenie koncertu: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Część I
Wykonawcy:
Zimpel/Ziołek And Wrens:
Wacław Zimpel
klarnet, instrumenty klawiszowe
Kuba Ziołek gitara, głos, elektronika
Krzysztof Dys fortepian
Krzysztof Kaliski gitara
Krzysztof Szmańda instrumenty perkusyjne
Grzegorz Tarwid fortepian
Hubert Zemler instrumenty perkusyjne

W programie:
premiera wersji zespołowej albumu „Zimpel/Ziołek”

Część II
Wykonawcy:
Zespół „Łoskot”:
Mikołaj Trzaska
saksofon, klarnet basowy
Olo Walicki kontrabas
Piotr Pawlak gitara
Macio Moretti instrumenty perkusyjne

W programie premiera nowego materiału

Transmisja koncertu w Programie 2 Polskiego Radia

Bilety w cenie 40 zł buton-kup.gif

Poniedziałek, 30. 04. 2018, godz. 20.00
Międzynarodowy Dzień Jazzu (Dzień II)
Swing plus polonez, czyli Gershwin plus Masecki

Organizator: Program 2 Polskiego Radia

Prowadzenie koncertu: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Wykonawcy:
Grzegorz Tarwid fortepian (Improwizacje, Gershwin)
Marcin Masecki fortepian (Polonezy)
Orkiestra Palais Royale
Marcin Masecki
dyrygent

Program:
Grzegorz TARWID – Improwizacje, George GERSHWIN – Koncert fortepianowy F-dur (oprac. na jazz band Ferde Grofé), Marcin MASECKI – Polonezy (premiera wersji na orkiestrę)

Transmisja koncertu w Programie 2 Polskiego Radia

Bilety w cenie 40 zł buton-kup.gif


Jeśli chcą Państwo otrzymywać bieżące informacje o naszym repertuarze, proszę wysłać swoje zgłoszenie na adres: barbara.czerska@polskieradio.pl
facebook
Estrada i Studio Gdzie co
projekt i wykonanie: webmania.pl
Informacje: Wiadomości | Sport | Gospodarka | The News | Euranet | IAR | Redakcja Katolicka | Radio Parlament
Rozrywka i kultura: Muzyka | Kultura | Teatr | Studio Reportażu | Polska Orkiestra Radiowa | Orkiestra Kameralna | Chór Polskiego Radia | Studia nagrań i koncertów | Bilety
Wiedza: Nauka i technologie | Historia
Programy: Jedynka | Dwójka | Trójka | Czwórka | Zagranica
Społeczności: Forum | Kontakt